| IForgotMyNameAgain a întrebat:

Daca am parul gras ar trebui sa folosesc masca cu avocado si ulei de masline doar pe lungimea parului?

Răspuns Câştigător
| Just0a0dream a răspuns:

Buna!
Da,orice masca care contine ulei, miere de albine si alte subastante,, grase" se aplica doar pe lungimi si varfuri in cazul parului gras.Pentru par gras iti recomand dupa spalare sa amesteci sucul unei lamai cu apa si sa pulverizezi la radacini dupa ce te-ai spalat pe parul umed.Nu da si pe lungimi fiindca le usuca tare si iti incurca parul.De asemenea,incearca sa folosesti sampoane blande,nu pe baza de citrice si,,dedicate parului gras" pentru ca in general mai rau fac,degreseaza in exces si activeaza glandele sebacee care vor produce mai mult sebum in semn de,, aparare". Revenind, chiar si pentru parul normal, mastle cu ulei si miere nu se aplica pe scalp, pentr ca ingrasa.Acestea sunt dedicate si pe radacina doar daca persoana in cauza se confrunta cu un par si un scalp prea uscat(de obicei parul decolorat sau cret natural).

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da dar daca ai si matreata/coji o poti aplica si pe scalp.

| toleagiulia a răspuns:

Da happy nu trebuie aplicata la radacina, doar pe firul de par, ceea ce inseamna pe lngimea parului happy