| MissDelevingne a întrebat:

Daca imi tai parul din varfuri imi va creste repede? Eu asta vreau. Raspuns sincer si din experienta=Funda.

Răspuns Câştigător
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Servus miss! Părul tău nu va crește mai repede dacă-ți tai vârfurile, e doar un mit. Părul crește cu aceeași viteză indiferent de cat de des e taiat. Acest mit e urmarea faptului ca firul de par e mai grost la radacina si mai subtire la varfuri astfel incat dupa taiere arata mai voluminos. Taierea varfurilor nu poate insa afecta rata de crestere a parului, nici textura acestuia. Taierea regulata e recomandata pentru a indeparta varfurile tocite si pentru a face astfel parul mai sanatos si stralucitor.
Poți citi mai multe despre acesta aici http://www.kudika.ro/articol/print/7038/7-Mituri-Despre-Par.html
O zi cu zâmbet să ai... și cu păr lung!

8 răspunsuri:
| 123321998896768 a răspuns:

Buna! daca tai varfurile la par, acestea nu se mai rup si parul va fi mai lung de la radacina el creste la fel chiar daca il tai chiar daca nu. sper ca te-am ajutat pa-pa.

| EmaS a răspuns:

Da,eu cam de doua ori pe an imi tai varfurile pentru regenerare.
1 ou
coaja de ou plina cu ulei de masline
un sfert de castravete curatat

Amesteca oul, uleiul de masline si castravetele curatat. Intinde amestecul prin par, lasa timp de 10 minute, apoi clateste cu atentie. Pentru rezultate excelente de-a lungul anului, fa acest tratament o data pe saptamana.

| MissDelevingne explică:

Deci va multumesc tuturor! Fiecare mi-ati dat o informatie! Multumeesc! happy

| ioana_9377 a răspuns:

Da.Eu m-am tuns si in aproape o saptamana mi-a crescut putin(mult)

| selenagomezz a răspuns:

Sal pai depinde de ex eu mi-am taiat parul din varfuri si mi-a crescut repede si e mai lung fundita:?

| Allexaxc a răspuns:

Da...daca til tai din varfuri iti va creste repede si frumos! Vei arata superb... iti supn aasta din experienta pentru ca mama este cuafeza! fundita?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca vei taia parul din varfuri atat cat este deteriorat, iti va creste mai repede. Daca tai doar o mica parte si raman varfuri despicate ele vor avansa spre degradarea parului. O alta chestie. Depinde mult de mana coafezei. Daca e o tipa ce lucreaza cu calm, de asemenea iti va creste, mai repede parul, daca e o brutala, rezultatul va fi contrar. Acum multi ani m-am tuns la o alta coafeza, a mea fiind plecata in concediu. Atat a putut sa ma traga de par femeia aia ca ma durea pielea capului. Si dupa trei luni aveam aceeasi lungime cu care am iesit din mana ei. happy Nu crescuse nici un centimetru. Fara exagerare. M-am dus la coafeza mea sa ma tunda aiurea, mai scurt, dar sa fie alta mana. In 3 saptamani crescuse un centimetru.

| aDa23 a răspuns:

1.orkum trebuie sa le tai pentru ca se vor toci 2.am auzit ca sunt samponuri cu care au efect de crestere mai repede 3. aplica multe tratamente pe el smug:. care sa il faca catifelat big grin