| T30D0RA a întrebat:

Imi creste parul mai repede, daca il tund din varfuri o data la 2-3 luni?

Răspuns Câştigător
| vintageheart a răspuns:

Nu, este doar un mit:)
http://www.kudika.ro/articol/frumusete/7038/7-Mituri-Despre-Par.html
Taindul il vei avea doar mai sanatos

8 răspunsuri:
| Derye a răspuns:

Nu e adevarat!

Daca ar fi adevarat, nu ar fi logic ca, daca il tunzi zilnic sa creasca uimitor de repede?

Daca il tunzi la 2-3 luni, vei avea un aspect mai voluminos, pentru. ca firul e mai gros la radacina, si mai sanatos. Placa, ondulatorul, toate produsele acestea strica parul!

Hai bafta!

| Maria_1984 a răspuns:

Nu este doar un mit!
Iti creste mai repede!

| doraz a răspuns:

Ritmul de crestere al parului este acelasi indiferent ca il tai o data la o luna sau o data la jumatate de an.numai ca atunci cand se toceste este posibil sa nu mai creasca.

| dyddyyyx18 a răspuns:

Nu e adeavarat!winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Creste la fel de repede, dar are un aspect mult mai ingrijit daca tunzi lunar sau o data la doua luni varfurilewinking.

| cristy_4404 a răspuns:

Da iti creste mai repede pentru ca firul de par e spicuit si atunci cand il tunzi ii da drumul la crestere mai repede.

| criss_9056 a răspuns:

Iti creste mult mai repede parul daca il tunzi la 2-3 luni, asa am facut si eu si mi-a crescut mult mai repede.