| RibbellaaInk a întrebat:

Vroiam sa intreb..de ce nu-ti mai creste parul asa de repede daca-l ai tocit? Adica ce legatura are ca parul creste de la radacina in jos..nu creste de la varfuri de ce nu mai creste parul atat de repede?

Răspuns Câştigător
| AlexanderAdrian a răspuns:

Nu are nici o legatura una cu alta. Parul creste oricum indiferent cat de inspicate sau arse sunt varfurile. Tocirea implica existenta a ceva ascutit. Nu exista tocire la par. Firele ori se inspica la varfuri ori datorita frecarii intre ele se inaspresc, "solzii" firului de par nemaifiind lipiti de tulpina.

1 răspuns:
| SteffiBaa a răspuns:

Parul creste repede, dar pe masura ce creste la radacina, la varfuri se toceste se subtiaza si ai impresia ca nu creste.
Funda?