| Bianca1203 a întrebat:

Buna,daca m-am vopsit in 2020 in luna Iunie,am stat doua luni așa,după m-am revopsit și mi-a căzut parul, mai pot acum in 2022 sa mă revopsesc? Adică am jumătate de par blond și jumătate șaten și mi-se pare că arăt nasol.Am șampon de regenerare și ser de par de altfel pentru că mi-a căzut parul a doua oară, am folosit o vopsea de la alt brand. Acum daca folosesc Syoss oleo intense nu se întâmplă nimic? Vreau păreri sincere nu hate sau funda.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!

Recomandarea mea e să cauți un hairstylist care să te vopsească, întrucât va aplica substanțele în funcție de sănătatea părului tău.
În plus, mă gândesc că ai putea să te vopsești cu o culoare care să nu necesite revopsire atunci când părul crește, astfel încât să se poată regenera (de ex, culoarea ta naturală).

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu te sfatuiesc sa te mai vopsesti fiindca ai toate sansele sa-ti cada parul si de data asta.
Posibil sa fii alergica la produsele chimice si daca ti-a cazut odata, sa se intample tot tmpul.
Tunde-te ca sa elimini culorile si vei fii bine cu un parul tau natural, frumos si sanatos.

| alexandru3107 a răspuns:

Deduc din ce ai scris acolo ca ai o sensibilitate, de aceea iti recomand sa incerci sa eviti vopseaua pe cat posibil, si sa consulti si un medic dermatolog.

| 19Mary19 a răspuns:

Căderea parului poate fi cauzata de mai mulți factori, nu doar de vopsit. Vopseaua nu afectează atat de mult, decoloratul afectează foarte mult.