| StephMic a întrebat:

Am nevoie urgent de ajutooor! Deci, eu aveam parul saten deschis, si vroiam sa il fac putin mai blond, iar o colega mi-a recomandat sa folosesc vopsea fara amoniac, caci nu se vede dieferenta tare. Asa ca mi-am luat o cutie de la syoss oleo intense natural blonde si una bright blond, le-am amestecat si am stat cam o jumatate de ora cu amestecul pe par. Dupa ce m-am spalat, surpriza...radacina imi era de un blond roscat, urat zic eu, iar restul firului de par nu se schimbase de loc. Au trecut 4 zile de cand m-am vopsit si vreau sa o fac din nou. Intrebarea mea este: ce as putea folosi astfel incat sa-mi iasa portocaliul din par, rezultand un blond? PS: Nu as vrea sa il decolorez, si inca nu stiu daca sa folosesc vopsea permanenta. Dar daca e nevoie sa scot culoarea asta din par fac orice! Multmesc! ^^

1 răspuns:
| Silvia93 a răspuns:

Papusa..cum naiba vrei sa se prinda culoare deschisa de culoare inchisa? Invers merge dar asa nu.
Ca sa iti deschizi mult parul trebuie intai sa il decolorezi apoi sa dai cu vopsea.
De ce vrei sa te faci blonda? Ai nevoie de cel putin doua vopsele blonde pe luna ia gandeste te ce inseamna asta...
si cost mult si iti distrugi si parul pentru ca la fiecare vopsit il arzi mai mult.
Mai bine mergi la un salon sa ti l faca ele si apoi iti recomanda cu ce sa te vopsesti luna de luna.
Sfatul meu e sa iti lasi parul asa cum e el sau sa iti faci 2-3 suvite decolorate...