| CarlaSelena a întrebat:

Buna, vreau si eu sa ma vopsesc singura, acasa. Mi-am luat vopsea fara amoniac nuanta Șaten mokka de la Syoss. Parul meu este natural, nu a fost vopsit niciodata si este ciocolatiu inchis/ castaniu la rdacini insa varfurile sunt mai deschise la culoare, pentru ca mi le-am vopsit blonde mai demult... acum s-a mai dus din blondul ala dar tot este o diferenta intre varfuri si restul parului. Cum sa fac sa imi iasa culoarea uniform si varfurile sa nu fie mai deschise? Sa aplic vopsea intai pe varfuri si sa astept 5-10 minute ai dupa sa aplic pe tot capu? Si mai dau pe varfuri? Despre vopseaua de la Syoss Oleo intense ce parere aveti... daca ati folosit. Multumesc frumos happy

2 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Nu cred ca o sa se cunoască cine știe ce din moment ce ti-ai luat o vopsea asemănătoare parului tău. Pe partea decolorata se va vedea mai deschis puțin dar nu e o tragedie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aplici toata vopseaua pe tot parul, incepand de la radacini, folosind o periuta de dinti, apoi cu mainile, in tot parul folosind manusile de protectie. Pui o punga pe cap circa 30 de minute, apoi, la spalare, folosesti samponul din pachet. Daca nu te descurci, apeleaza la cineva. PS Trebuie sa faci testul vopselei pe mana, mai inainte, sa fii sigura ca nu iti cauzeaza probleme.