| Naomitza a întrebat:

Daca ma epilez cu ceara dupa cat timp imi crese inapoi? Sau cu ce ma pot epila? Cu ceara ori cu crema epilatoare? Care e mai bunna si dupa cat timp iti creste inapoi parul?

Răspuns Câştigător
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Depinde, în cam trei săptămâni crește firul de păr. Apoi te epilezi iar cu ceară sau cu epilatorul electric niciodată cu cremă epilatoare sau bic-ul pentru că întăresc rădăcina firului de păr și-l îndesesc.
Mari succese și o zi cu zâmbet!

7 răspunsuri:
| Dash a răspuns:

Viteza cu care parul creste la loc depinde de organismul fiecaruia...

| Lorenna_7223 a răspuns:

Ceara smulge firul de par din radacina, acesta crescand in 3-4 saptamani. Crema epilatoare este un mod rapid de a te epila dar rezultatul dureaza doar 3-4 zile. Depinde foarte mult de la om la om cum creste firul de par. Cea mai eficienta metoda este ceara sau epilatorul.

| Tacii a răspuns:

O sa-ti dau un sfat...prima data ma faceam cu crema depilatoare,dar parul imi crestea intr-o saptamana,si era si urat mirositoare acea crema,si ma si iritam, eu as zice sa te faci cu ceara, in 2-3 sapt.iti creste.parul.dar e mai bun.crede-ma.fundita?:-p

| rainboww a răspuns:

Mai bine este cu ceara sau epilatorul. daca te epilezi ca crema depilatoare parul iti creste ''urat'' si va fi mult mai aspru si incepe sa se vada (cand iese)dupa 3-4 zile. asa e la mine ...dei dupa parerea mea ca ceara este mai bine si iti creste dupa 2-3 saptamani.cu epilatorul este mai bine dar nu pe maini caci doare mai tare. succes funda?

| Shuka a răspuns:

Mai buna este ceara decat crema, crema este la fel ca lama. Cu ceara parul este luat din radacina si creste mai greu. Iti recomand ceara!

| Crocaa a răspuns:

Buna! Cel mai bine ar fi sa faci o proba.Fiecare om este diferit, tocmai de aceea difera si cresterea firelor de par de la o persoana la alta.Eu ma faceam cu lama dar cu ceva timp in urma am descoperit benzile cu ceara si sunt destul de multumita.Adevarul este ca doare putin si nu se smulge parul chiar asa bine, dar creste mai putin, chiar se vede diferenta.Banuiesc ca este cam acelasi lucru si cu mersul la salon.Ai mai putea incerca aparatul dar este destul de dureros.In concluzie,daca vrei ceva de durata si daca crezi ca suporti epilarea cu benzi, incearca-le sau incearca la salon, iar daca nu.foloseste lama.Cat despre crema...mi se pare nefolositoare. Dureaza pana isi face efectul plus ca dupa ce stai atat nici nu se ia bine parul oh go on.Bafta!

P.S:epilarea la un salon costa in jur de 40 lei, cel putin asa e la mine in oras.

| Micuţa a răspuns:

Buna Naomitza! Daca te epilezi cu ceara iti va creste parul dupa o saptamana sau doua.Te poti epila mai bine cu crema epilatoare, pentru ca aici iti asumi riscul sa te tai cu ceara.Cu crema epilatoare dupa 3-4 saptamani iti creste. Sper ca te-am ajutat. Funda?big grin