| DeeDee_4511 a întrebat:

Daca timp de o luna alerg in fiecare seara, nu mai mananc dupa 6 si nici in timpul zilei prea mult(la scoala), cam cate kg este posibil sa slabesc? happy

7 răspunsuri:
| Paulla a răspuns:

Fara sa ne spui ce mananci si cat alergi nu iti putem spune.
Degeaba alergi tu in fiecare seara daca de exemplu dimineata mananci o ciocolata.
Important e sa ai o dieta echilibrata si sa faci miscare.
Depinde cat vrei sa slabesti, daca nu e mult e de ajuns sa scoti painea, zaharul si produsele care ingrasa din alimentatie, sa faci ceva miscare, si evident sa respecti orele de masa. Daca vrei sa slabesti ceva mai mult ar trebui sa tii o dieta.

| Honeybunny a răspuns:

Vreo 5,6 chiar.depinde de cat de putin manancismug

| Simpatic a răspuns:

Destul de multe, e vorba de timpul somatic.Nu trebuie sa te infometezi,nu ai zis ce greutate si inaltime ai,in functie de aceasta se slabeste,poate nu ai nevoie sa slabsti happy, de exemplu daca cineva are 1, 60 m si o greutate de 55 de kg.E GRESIT SA NU MANANCI, trebuie sa mananci la fiecare 4 ore,dar poti manca slab in grasimi,carbohidrati si proteine uneori, fara prajeli, bea apa multa minim 2 l pe zi (apa nu iti va face rau niciodata),recomand apa plata,nu apa de la canal care are impuritati, fara sucuri din comert.Si cu alergarea pe care o faci si cu o mica dieta (NU INFOMETARE), vei da kg jos.NU stiu de ce toti va grabiti, pot da kilograme si intr-un an jos, as prefera sa fiu robust si sanatos decat slab si subnutrit.

| isabellle a răspuns:

Fi atentă happy
nu e nevoie de toate acesstea pentru a slăbi.
trebuie doar să :
mănânci micul dejun [ obligatoriu! ], deoarece dacă nu mănânci dimineaţa, resturile ce le-ai mâncat în timpul serii anterioare, te vor îngrăşa şi mai tare.
- să iei prânzul. mâncare gătită cel mai indicat.
iar cina poate fii până în ora 8.
important e să nu mânânci între mese, iar dacă bei sucuri acidulate, în special cola, nu ai rezolvat nimic.
să mânânci de asemenea fructe, şi 50 de abdomene în fiecare seară sunt suficiente. dacă faci asta o săptămână la rând, te asigur că slăbeşti cel puţin 2 kg. multt succes :*
fundă?

| Anxx a răspuns:

Nu putem da un raspuns exact la intrebarea ta, deoarece depinde de organismul tau. Inca un sfat, mananca cu 3 ore inainte sa dormi, pentru ca daca esti genul de persoana care adoarme pe la 12-1 nu are rost sa numai mananci nimic de la ora 6hee hee. Trebuie sa ai mese echilibrate, la ore fixe daca se poate. Cat despre sport, acesta este bine venit. Nu tine nici o dieta pentru ca multe diete te fac sa slabesti la inceput si apoi te ingrasi la loc, ba chiar mai pui si in plus. Mananca normal, dar in cantitati mai mici. Legumele si fructele sunt cheia.

Mult Succes. :*

| Realistu a răspuns:

Practic si eu acelasti lucru, dar mananc numai carne. In cazul meu am ramas la aceeasi greutate timp de o luna, hihihihihibig grin Tu proabil la vre 2-3 kg pe luna, nu ma pricep

| Innuka a răspuns: