| gyo a întrebat:

Buna:* dati-mi si mie niste remedii naturiste pentru parul gras, incercate de voi si care pentru voi au functionat, va rog! fundatongue

Răspuns Câştigător
| luciana200972 a răspuns:

De 2 ori pe saptamana dupa ce te speli pe cap si te limpezesti bine stoarce o lamaie adauga pa calduta peste si limpezeste-ti parul cu ea, la mine a functionat, de asemenea foloseste un sampon pentru par gras si spala parul imediat ce-l simti ca se ingrasa, nu va pati nimic, eu il spal o zi da una nu de 5 ani si este la fel de cret si des ca la inceput, foloseste un balsam pentru par gras pentru uz frecvent la fel si samponul, si balsamul nu-l aplica la radacina parului, lasa cam 5 cm de la radacina apoi aplica balsamul, te mai poti limpezi cu apa amestecata cu otet de mere(cam 2 linguri otet la 1 litru apa), sau cu ceai de urzica. bafta.

3 răspunsuri:
| T30D0RA a răspuns:

Clateste-ti parul cu apa rece (fara scalp).

| Schatten a răspuns:

Samponul de citrice este cel mai bun.