| A98 a întrebat:

FUNDA! dati-mi si mie niste remedii de orice fel pentru parul gras va rog.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| DozaDeVise a răspuns:

In primul rand te intreb daca dupa ce te speli cu shampon te dai cu balsam---daca nu ai putea incepe---daca da probabil folosestiunul cu diferite uleiuri si tot felul de mirosuri---in fine---ai putea folosi conditzioner sau sa nu umbli foarte des cu mainile in el au sa te speli mai des decat de obicei
FunditSa?

7 răspunsuri:
| costis a răspuns:

Nu-ti recomand sampoanele pentru par gras si nici alte "remedii", s-ar putea ca zincul si alte substante sa fie nocive pentru neuroni. Cred ca unele sampoane "de utilizare" zilnica (daily therapy) sunt mai ponderate in substante nocive. O varianta ar fi sa il speli saptamanal cu sampon si, de cateva ori, fara sampon, si se mai atenueaza efectul grasimilor prin stergerea cu prosopul. Cred ca ai activitate preponderent intelectuala, ti-as recomanda s-o mai dai pe sport, munci la tara, voluntariat, drumetii...

| ellamarin a răspuns:

Http://www.i-medic.ro/remedii/remedii-naturiste-pentru-par-uleios aici gasesti remedii naturiste despre ceea ce vrei sa stii

| DozaDeVise a răspuns:

Eu nu'ti recomand uneori sa te speli cu shampon uneori nu...o sa ai aspectul de par ars

| nykymyky a răspuns:

Foloseste acelasi sampon, unul bun, si clatestete bine dupa spalare

| Nems a răspuns:

Sare de bucatarie in timpul samponarii

| Dudah a răspuns:

șampon rolling on the floor

funda?

| BogZzyY a răspuns:

Combina o picatura de otet cu gelul de par si te dai cu el fara sa masezi si il lasi 30 minute in cap pana se intareste si te speli pe cap dupa. sper co ti-am fost de ajutor!