| XxBlueRosexX a întrebat:

Buna, de 3 saptamani folosesc un ceai pentru slabit(de ananas) doar ca am dat jos doar 4 kg si as vrea sa dau jos in jur de 10... din ianuarie am inceput sa iau in greutate si imi e rusine sa iau haine scurte sau mulate deoarece arat plinuta, de la 54 de kg cat aveam in octombrie si noiembire dintr-o data am ajuns la 60 iar acum am 64 si pentru inaltimea mea e foarte mult(1.65). Acum ca tin dieta as vrea sa stiu ce alimente legume sau fructe contin foarte multe calorii...paine nu mananc deloc, nici paste, pizza, dulciuri sau mancaruri fast food. In orasul meu nu stiu daca e vreun medic nutritionist de aceea va intreb pe voi cei care tineti sau ati tinut vreodata diata.

8 răspunsuri:
| MihaiNicu23 a răspuns:

Vei da si 10 kg dar poate peste o luna chiar doua nu asa de repede ca nu e normal.

| CristinaMatei97 a răspuns:

Încearcă sa nu mănânci deloc pâine, fasole, năut, orez, banane
Mănâncă fructe, dar nu orice fel, doar grapefruit, lămâi, kiwi, merișoare
Fără alune, semințe
Dimineața bea apa cu lămâie pe stomacul gol, neindulcita
Asigura te ca tot ce mănânci are cât mai putini carbohidrați și grăsimi, cât mai multe fibre și fa sport!
Bafta

| HadesSs a răspuns (pentru CristinaMatei97):

Da ce are fasolea si nautul? laughing si ii zici sa manance fibre dar nu seminte laughing wtf laughing

| CristinaMatei97 a răspuns (pentru HadesSs):

Au fibre și ele, dar au mulți carbohidrați și de la alea se ingrasa :/

| HadesSs a răspuns (pentru CristinaMatei97):

Draga mea ai gresit carbohidratii,in general cei care contin gluten ingrasa(paine, paste fainoase), cartoful, orezul, etc...

| CristinaMatei97 a răspuns (pentru HadesSs):

Și ți se pare ca i-am zis sa mănânce cartofi, pâine și orez? straight face

| HadesSs a răspuns (pentru CristinaMatei97):

I-ai zis sa nu manance carbohidratii buni...la asta ma refeream laughing

| XxRoxRoxyxX a răspuns:

Buna si eu am folosit ceai de ananas si e foarte bun, eu in 3 luni am dat jos aproape 8 kg dar secretul e sa nu mananci seara nimic poate un fruct de preferat un mar sau o portocala... dulciurile si produsele de patiserie evitale pe cat posibil iar daca vrei sa mananci paste sunt bune alea din porumb deoarece nu contin gluten, plus ca trebuie sa ai rabdare si nu schimba regimul manaca salata cu rosii ca straveti salata verde sau iceberg cascaval vegetal din soia, poti sa faci pe o tigaie grill sau una cu capac de sticla piept de pui si peste in nici un caz prajit in ulei deci mai bun e grill sau la abur si evita sucurile, daca chiar vrei fa tu acasa din portocale mere sau limonada si nu adauga zahar. Eu am tinut regimul asta si nu folosii cine stie ce prostii de pastile pe langa ceaiul asta pentru ca te poti imbolnavii deci nu baga in seama reclamele cu produse de slabit de la tv sau de pe netwinking Bafta