| Anaasstasssssiaa a întrebat:

De ce mi s-a decolorat brățara Pandora? Cum e posibil? Ce as putea face?

14 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Pentru ca ai supărat olaughing

| Violleta2022 a răspuns:

Fiindca nu-i originala, este falsa (fake, reclica, contrafacuta).

| Andreeush a răspuns:

Dacă s-a decolorat înseamnă că nu era originală iar în cazul acesta nu ai ce să faci.

| Anaasstasssssiaa explică (pentru Andreeush):

S-a înnegrit. Se poate reface?

| Furnicuta000 a răspuns:

Astia care spuneti ca e fake si dupa ce fata spune ca e cumparata din magazinul Pandora cred ca nu stiti despre ce vorbiti. Pandora nu vinde fake-uri. Daca intr-adevar a fost luata din magazin singura explicatie ar fi ca s-a oxidat, ceea ce e normal pentru argint, si trebuie curatata. Dar nu ai spus cum mai exact s-a decolorat

| Anaasstasssssiaa explică (pentru Furnicuta000):

Exact, ma bucur enorm ca cineva cunoaște situația! S-a înnegrit... am spălat-o in seara asta cu apa calda și săpun Protex, nu știam cum sa o curăț mai repede și acum parca are o tentă de auriu... din argintiu. Dacă o duc înapoi in magazinul Pandora, mi-o pot reface?

| IoaNa1428Dmd a răspuns (pentru Anaasstasssssiaa):

O poți duce la orice alta bijuterie. Și ceri o curățare. E maxim 7 lei. Daca te duci la magazin la Pandora, o să îți bage pe gat un set de îngrijire specială Pandora care e vreo 70 lei rolling on the floor. Keep calm. Argintul se înnegrește. Daca nu pui talismane originale pe ea, cu atat mai rău.

| Anaasstasssssiaa explică (pentru IoaNa1428Dmd):

Mulțumesc mult

| Yurisa a răspuns:

Pentru ca bijuteriile Pandora sunt de cacao si mai sunt si mega scumpe. Am o prietena care si-a luat un inel si acelasi lucru a patit. Prefer Sevda de un milion de ori

| Alisia88888c a răspuns:

Era replică, sau dacă nu era replica și era doar suflata cu aur atunci e normal. Când e suflata cu aur e foarte puțin aur pe ea, și se duce cu timpul de pe brățară.

| Daniel1981 a răspuns:

Probabil este o replică.

| Anaasstasssssiaa explică (pentru Daniel1981):

Este din magazinul Pandora