| sufletzel a întrebat:

De vreo 3-4 saptamani ma tot intreb ce sa fac cu parul meu, sa-l tund filat in 4 trepte si sa-l fac blond-aluna sau sa-mi fac permanent bucle mari si lejere si sa raman la culoarea actuala? Mentionez ca am parul lung, ajunge pana unde incep pantalonii, este jumatate ciocolatiu-jumatate nevopsit (saten deschis), adica nu m-am mai vopsit d aproape 2 ani. Am ochii verzi si tenul deschis, usor rozaliu. Ce ma sfatuiti sa fac? Ce stiti despre permanent (as vrea cat mai multe detalii, pret, saloane bune, comportare, cum ramane parul, etc) si despre decolorare? Multumesc!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tunde-l pana la jumatatea spatelui, filat in patru trepte si fa-ti o culoare a nisipului. cred ca ar merge bine la parul tau. Cat despre decolorare, pot sa-ti spun ca parul ramane aspru, mai mult sau mai putin ars. Dupa decolorare si vopsire, aplica niste ulei de ricin, stai 10-20 minute cu el pe par, dupa care clateste-l cu multa apa. Succes!

3 răspunsuri:
| madagascar a răspuns:

Buna nu te face permanent ca iti strici parul si nici blonda, daca iti place ca ai parul lung lasa-l asa, dar ai grija sa-ti tai varfurile. daca vrei sa te tunzi consulta un hair-stilist ca el stie cel mai bine.ai grija ce alegere faci

| dada_2571 a răspuns:

Eu zic ca ar trebui sa il tunzi putin, sa fie cam inca o palma dupa umar.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Permanentul strica parul plus de asta e foarte greu de aranjat nu mereu iti stau buclele cum ti-ai dori!