| mellisa_1721 a întrebat:

Buna la toata lumea.eu am parul saten deschis spre ciocolatiu deschis si as vrea sa ma fac blond foarte deschis.ce imi recomandati decolorare sau vopsit cu onuanta de blond foarte deschis.care e mai nociv pentru par?

Răspuns Câştigător
| LaLaura a răspuns:

Buna.
Nu are cum sa iti iasa blond foarte deschis plecand de la saten. Intai parul trebuie decolorat apoi aplicat nuanta de vopsea pe care o doresti.
Ambele sunt nocive pentru par deoarece vopseaua contine un tub de decolorant care se amesteca in vopsea. Decolorantul arde parul, pe aceasta baza se decoloreaza parul.
Eu te-as sfatui sa te duci la un salon pentru a te face blonda, dai un ban mai mult, dar nu risti sa ramai fara par.

2 răspunsuri:
| Anna0111 a răspuns:

Daca ai parul saten deschis nu o sa-ti iasa parul chiar blond deschis, o sa-ti iasa blond inchis, dar despinde ce calitate are vopseaua de par. Mai bine l-ai decolora.

| Plusshhh a răspuns:

Decolorare. Merge cu apa oxigenata de cateva ori pe zi sa iti freci parul cu vata imbibata in apa oxigenata. Si-a facut sora mea avea aceeasi culoare la par ca tine si ii statea super. Sper ca te-am ajutat :*