| anonim_4396 a întrebat:

Buna dimineata. Am o problema de stil laughing. Am primit cadou de la o prietena un ceas guess auriu cu pietricele cu bratara metalica. Eu mai am o bratara de la Pandora si nu mi se pare mie ca se potrivesc pe aceeasi mana. Ar fi urat din partea mea daca l-as vinde si mi-as lua unul argintiu ca sa il pot purta?

6 răspunsuri:
| Furnicuta000 a răspuns:

Nici mie nu imi place cand primesc lucruri pe care ar trebui sa le port si apoi persoanele respective se uita sa vada daca le port sau chiar ma intreaba de ce nu port cadoul de la ele laughing
Daca faci un cadou de genul asta trebuie sa te asiguri ca ii si place.
Mie personal nu mi se pare ca ar arata rau ceasul ala pus la mana langa Pandora, se poarta. Sau poti sa pui bratara la mana dreapta daca vrei.
Sa il vinzi asa repede nu cred ca e frumos din partea ta si nici sa il dai altcuiva.
Poti sa intrebi persoana daca mai are bonul sa te duci sa il schimbi

| ancaval a răspuns:

Dacă e cadou, eu nu l-aș vinde.

| TheGentleman a răspuns:

Mai bine îl păstrezi și îl faci cadou. E mai onorabil așa. Sau du-te la un bijutier/ ceasornicar și roagă-l să-i schimbe cureaua ceasului cu una de argint.

| Paula2018 a răspuns (pentru TheGentleman):

Are si cadranul auriu cu pietricele... cred ca nu ar arata bine. Daca il fac cadou cred ca o sa supere, suntem colege de birou si ma intreaba tot timpul ca de ce nu il port.

| GirlOnline81 a răspuns:

Ia-ți pentru brățara niște charm-uri care sa se asorteze cu ceasul și ai rezolvat problema.

| 09Ioana09 a răspuns:

Din punctul meu de vedere nu arată rau sa poti un ceas cu o brățară pe aceeasi mână. Dar daca tu consideri ca ai mâna prra "incercata" poartă le pe mâini diferite. Ceasul primit cadou nu trebuie purtat pana la infinit, îl poți o zi două ca sa faci pe plac colegei de birou si după dacă mai vrei îl poti daca nu îl pui undeva si îl păstrezi