| vmalex21 a întrebat:

Bună Dimineața TPU! De ceva timp cochetez cu ideea unui cercel in urechea stanga. Știe cineva cum se face o gaura pentru cercel in lobul urechii? Pe o scala de la 1 la 10 cât de dureroasa este,, procedura,,? Cum se îngrijește mai apoi? Dacă cumva in viitor doresc îndepărtarea cercelului s-ar mai vedea după un timp gaura?

1 răspuns:
| StoicAnalysis a răspuns:

Daca nu vrei sa fie dureroasa, te duci la un salon de tatuaj/piercing si iti fac ei o anestezie locala inainte de procedura. Sau daca ai relatii prin farmacii/spitale, poti face rost de lidocaina injectabila si iti injectezi tu in lobul urechii daca ATENTIE! te pricepi tu sa faci o astfel de procedura.