| ShREKT a întrebat:

Acum 3 saptamani mi-am pus cercel in ureche si azi am observat ca imi e umflat lobul urechii. L-am strans si prin gaura cercelului s-a simtit ca si cum am spart un cos si mi-a iesit puroi cu sange. E infectat oare? Niste masuri de precautie va rog?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

De ce sunt cercei? Vezi ca poate nu iti suporta urechile orce metal.Eu spre exemplu nu pot sa port numai aur ca mi se "coc" cum s-ar zice.
Rezolvarea e sa ii schimbi

| BogdanBz a răspuns:

Fugi la medic. e posibil sa ai o infectie si daca nu o tratezi, poate fi mai rau. puroi inseana infectie. nu amana

| Dumitru_Mirela_1990 a răspuns:

Este infectat lobul urechii. Îți recomand o cremă care te va ajuta la tratarea infecției: https://www.comenziforever.ro/......creme-ID54