| andreea964 a întrebat:

dintre cei care folosesc crema bb de la essence, credeti ca afecteaza tenul(gras)?

3 răspunsuri:
| Etelca a răspuns:

Hey! Si eu am aceasta crema BB si o ador,dar din pacate, avand tenul gras, incepe sa luceasca foarte tare daca nu aplic o pudra. sad
Nu uita sa te demachiezi, sa iti dai cu lotiune tonica si o crema pentru matifiere!
Pa, pa! :*

| Nobody35 a răspuns:

Buna!
Eu folosesc BB cream de la Garnier si nu am nici o problema.
BB cream-urile au o textura mai usoara decat fondul de ten, au proprieteti multiple si, pe langa faptul ca acopera imperfectiunile, protejeaza tenul. Daca ai tenul gras, poti folosi si o pudra.
Sa ai o seara placuta!batting eyelashes

| ColdDreams a răspuns:

Si eu am tenul gras dar nu mi se intampla nimic rau. Acum depinde si de cat de des o folosesti si cat de ult iti neglijezi tenul!