| dianuspetronela a întrebat:

Buna ..doresc sa comand niste bustiere de pe decathlon insa nu inteleg mărimile 2XL Cd si 2 XL EF...ce inseamna? La ei pe site nu scrie.

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

La fiecare produs in parte, cand intri pe pagina lui, scrie "Ghid marimi". Acesta se afla deasupra pretului si a butoanelor: "Rezerva in magazin si Evaluarea utilizatorului". Apesi pe acel buton, te masori cum iti arata ei si pui indicatorul albastru la numarul de cm rezultati (butonul de sus din dreapta unde scrie "Masuratoare".

| Raven a răspuns:

Păi bustierele sunt, în principiu, sutiene. Sutienele, pe lângă mărimea în cm (2XL în cazul ăsta) au și mărimea cupei (A-H).
În cazul celor de la Decathlon, se pare că la cupe au mărimi intermediare (AB, CD, EF, GH)

| dragodana a răspuns:

Salut! La bustierele de la Decathlon sunt de fapt mai mici cu o marime decat marimea scrisa pe eticheta.Eu am patit-o de 2 ori.Am bustiere Domyos S care sunt, de fapt, XS, dar sunt ok.Am si Kalenji marimea M care sunt, de fapt, S si, intre timp, au intrat la spalat.Cred ca au ajuns XS ca ma ca strang, parca am un ham.