| Johnny2 a întrebat:

doresc si eu sa stiu cum pot sa ard 10.000 calorii pe zi..adica ce exercitii sa fac...le pot lucra dimineata si seara. ziua sunt la scoala
Si mai este o mica problema...eu vreau sa scap de solduri, fund si picioare...si ziua nu mi se face foame. dar seara nu ma pot abtine sa nu mananc, am incercat, desi ziua nu pot sa mananc nimic tongue
Dau funda, multumesc :*

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Realizezi ce înseamnă 10.000 de calorii?
Un adult are nevoie de 2.500 de calorii pentru o activitate moderată fizică, nu uita că arderile bazale sunt de 1.500 de calorii pe 24 de ore.
Învață să mănânci, să combini corect alimentele, trei mese pe zi și două gustări (puțin și des), hidratare și exerciții fizice zilnice pentru arderea caloriilor (300 - 500 de calorii/ședința de sport).
Pa, pa.

suntserios
| suntserios a răspuns:

10.000 calorii? daca prin absurd ai reusi sa arzi 10.000 de calorii pe zi ai fi mort de mult.

Corpul uman are nevoie in jur de 2000 calorii pe zi pentru a functiona.

O alergare cat de cat in forta pe o distanta de 6 km consuma undeva intre 400-500 calorii... deci daca vrei sa arzi 10.000 calorii alearga fara oprire cam 130 km... cam asta e efortul pentru a consuma 10.000 calorii

| rafael1997 a răspuns:

Mergi la sala, si tine un regim.