| anonim_4396 a întrebat:

Buna dragilor.

Maine o sa am prima intalnire cu un tip de culoare...ce imi recomandati sa port?
intalnirea va fi seara, la un restaurant.

Răspuns Câştigător
| ceaiuldetei a răspuns:

Depinde și de cum arăți : )

Dacă eu aș fi tu, m-aș îmbrăca oricum, pentru că n-am grețuri și nici complexe.

Dar dacă vrei să moară tot cartierul când ești la braț cu el, eu zic să te îmbraci cu ce vrei tu, numai nu sta la burta goală, chiar dacă e cald afară.

Fii naturală și feminină. Și poți să fii naturală și feminină și cu o pereche de jeanși bleumarin și o cămașă albă.

Dacă vrei mofturi, pune-o rochie pe tine (fără paiete strălucitoare și alte cretinătăți care s-au mai inventat), nici prea scurtă și nici prea lungă, o pereche de pantofi cu un toc modest (nu de cinșpe, că nu cred că ai vrea să îți rupi gâtul de emoție pe acolo) și cam atât (dincolo de ce mai știi tu că trebuie).

Dacă te întorci singură acasă și nu mai ai transport în comun sau ți-e frică să te urci noaptea în taxiuri îmbrăcată la ștaif, atunci ia jeanșii pe tine, pentru că sunt mai practici și merg și la nuntă și la înmormântare și la biserică și la crâșmă și la școală și peste tot.

Gândește-te la toate opțiunile pe care le ai, hotărăște-te și vezi ce iese. : )

5 răspunsuri:
| ℬaby a răspuns:

Tip de culoare? Adică un negru sau un rrom? Păi, eu te sfătuiesc să porți o rochie lungă, cu câteva chestii strălucitoare pe ea care să atragă atenția.

| anonim_4396 explică (pentru ℬaby):

Un tip negru. adica african.

| FaraSareDoi a răspuns:

Chiar contează ce culoare are băiatul? laughing
Înbracă-te într-o rochiţă drăguţă neagră. E mai bine să fie neagră pentru că e seara. Şi un machiaj smooky eyes.

| BellaBlack a răspuns:

In nici un caz alb, vei iesi prea mult in evidenta.O rochie neagra eleganta sau niste blugi si un top negru