| anonim_4396 a întrebat:

Ce discutie sa port cu o fata la prima intalnire?

14 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Sa nu-ti imaginezi ca o discutie cu o fata difera de o discutie cu un baiat, asta e lucrul pe care trebuie sa-l intelegi si sa-l accepti, in primul rand.Si fetele,tot oameni sunthappy
Bineinteles,nu vei folosi nici un cuvintel vulgar!
Cum stai de vorba cu cel mai bun amic al tau? Cum ii spui ce te supara,ce discutati?
Ei,aceleasi lucruri si in acelasi fel stai de vorba si cu o fata.
Cu un zambet in plus,cu interes pentru orice i-ar putea place,incepand de la animalul preferat si terminand cu culoarea de ochi indragita! Muzica,filme,haine,culori,nume,sporturi,pasiuni,dans,orice ar putea sa va dezvaluie ca aveti acelasi gusturi,chiar si mancarea preferata!
Nu insista mult asupra subiectelor,o privire generala si treci la alta tema,sa nu devii plictisitor.
Mici glumitse nu trebuie sa lipseasca din program si,fa-ti de dinainte un mic plan de conversatie.
E simplu, daca stai sa te gandesti.
Hai, bafta!

| Sophiee a răspuns:

Pai.sa vedem.o intrebi ce apreciaza ea cel mai mult la un baiat,ce fel de baieti o atrag,vorbiti despre calitatile si defectele voastre,filme,muzica,personalitate,hobby-uri,animale,scoala, parfumuri, grupurile de prieteni din care faceti parte etc.Pe scurt despre absolut orice, dezbateti orice subiect va vine in cap, numai sa nu stati ca muti si sa va uitati unul la altul. sper sa te-am putut ajuta happy

| Hasky13 a răspuns (pentru Sophiee):

MS pentru ajutor
mai ast respunsuri!

| NebOonaТьKa a răspuns:

Despre placerile ei si ale tale,ce muzica, dans, carti preferati...etc.Te stradui sa nu taceti, mai ales tu, mereu sa propui noi subiecte interesante in care sa va bucurati impreuna.Nu-i vorbi despre fostele tale prietene sau nu o intreba e fostii ei prieteni, cu timpul veti putea savura si asa intrebari. Fundaaa :*

| Tynnna a răspuns:

Fii natural...nu invata subiectele de discutie pe de rost ca o sa le uiti si la un moment dat te trezesti ca nu mai stii ce sa o intrebi... daca sunteti compatibili pentru o relatie totul vine de la sine. :X o spun din experienta! Bafta!

| NANANAHehh a răspuns:

Te scot la o guma FIVE?

| okokokokokok a răspuns:

Povestiti,spune-i niste bancuri sau glume. Daca vrei sa o saruti spune-i ca are niste ochi tare frumosi si apropiete incet de buzele ei.
Noroc!

| sEEk8 a răspuns:

O iei de gat si ii spui asa: O AM DE 20 de cm! Si sa vezi ca nu te mai lasa in pace! FUNNDA:O?happy

| mihaella100000 a răspuns:

De mine era vb.laughing.dar e km greu rolling on the floor. lasa ca gasim noi ionutz...

| Hasky13 a răspuns (pentru mihaella100000):

Da!love strucklove strucklove struck vom vedea noi!

| Iuliiiiiiiii a răspuns:

Ce ii place sa faca, calitati, defecte.hobby-uri,muzica(daca ii place sau o pasioneaza) etc... Sper ca te-am ajutat Funda? te implor:O3:O3 Bafta!:*

| Nyka a răspuns:

În primul rînd intreab-o daca are prieten s-au se intilnește cu cineva?! Daca no cunoștii incearca sa aflii cit mai multe despre ia...ce fel de fata e ia,cei place și iubește să facă,cu ce se ocupă,cares calitațile ei, (f-ăi complimente:cît de frumoasă este ia... orce fată șiar dori ca un baiat sa o aprecieze și s-ăi facă complimente).Și tu la fel dezvaluite ei:ceți place,ce preferi, ce iubești, alt. ce ai intrebato și pe ia.Cred ca rs. meu o săți fie de ajutor. FuNdĂăă!

| mee01 a răspuns:

Cauta chestii in comun cu ea sau daca nu spune lucruri sau intamplari amuzante ce ti s.au intamplat ori incearca sa o cunosti mai bine, intreab.o lucruri despre ea

| sergiuvoiculescu a răspuns:

Fi fara emoti fi ceva gen jhonny bravo intreab'o despre familie si d'astea