| Teomari a întrebat:

Buna dragilor! problema mea e urmatoarea: ma simt foarte complexata.adica daca nu-mi sta parul perfect sau hainele etc. deja mai simt urata si inferioara celorlanti.Nu sunt vreo populara pe care sa o cunoasca tot orasul.dar e aiurea sa nu te simti bine in pielea ta...Toata lumea imi zice ca am o problema si ca nu e asa...ca doar eu ma vad urata si ca sunt frumoasa si finuta. Uneori chiar si eu vad asta dar sunt perioade cand nici nu ies din casa..deaceea nici nu prea sunt sociabila.adica ma simt in largul meu doar cu prietenii pe care ii cunosc de ceva vreme..Va rog ajuta-ti-ma si da-ti-mi cateva sfaturi.pt ca sunt sigura ca vor fi foarte utile! MULTUMESC ANTICIPAT!

7 răspunsuri:
| Dyingfetus a răspuns:

Si eu sunt la fel ca tine. Dar trebuie sa te gandesti ca ceilalti nu te analizeaza in detaliu, nici nu le pasa de defectele care le vezi tu..Cu timpul probabil ca ne vom maturiza si nu vom da atata atentie problemelor superficiale. Daca vrei sa vorbesti vreodata despre asta, putem vorbii pe messanger.

Anyway, cum spuneam, incearca sa nu iti pese. E greu, dar cu timpul vei reusii.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Sunt chior, port ochelari, am burta si mult par pe picioare si ma doar in cu, r de ce zic restul

| vladionut94 a răspuns:

Parere mea este ca frumusete interioara cunteaza nu si ce exterioara

| ZambetDeGheata a răspuns:

Ceea ce tu vezi urat, poate altii vad frumos. Nu se asteapta nimeni sa fi mereu perfecta

| adelynaade a răspuns:

Draga mea, si eu uneori ma simt asa, dar trebiue sa te gandesti ca orice om are ceva frumos in el si mai bine frumos pe interior decat pe exterior! crede-ma gandind asa vei trece peste aceasta problema! si daca ai un prieten mai apropiat destainuiete lui spune-i ce ai pe suflet! vei reusi tu doar fi potimista! si spuneti in oglinda, in fiecare zi :eu sunt cea mai frumoasa!

| adelynaade a răspuns:

Draga mea multi sunt ca tine chiar si eu, dar in fiecare zi ma gandeam ca am un suflet de aur si mi se spunea asta! chiar daca nu te consideri frumoasa, eu cred ca totusi esti! cat despre ce ar trebui sa faci e sa te scoli in fiecare dimineata cu gandul ca tu esti cea mai frumoasa! eu asa am reusit!

| TonyTny8 a răspuns:

Hey in primul rand :* ah nu sunt fata dar totusi pot sa imi dau cu parerea nu trebuie te simti complexata adica multa lume chiar si eu spun ca sunt urat uneori noi vrem sa fim perfecti si vedem numai ce e urat la noi nu cred ca esti asa urata sincer. big grin Sper sa intelegi ca nu are rost sa te agiti pentru asta fiecare om e frumos in felul lui! :*