| anonim_4396 a întrebat:

Buna!
Este bun uleiul de masline pentru cuticule?
Daca incalzesc ulei de masline intr-un bol pentru a-l folosi pentru cuticule apoi mai poate fi incalzit sau isi pierde proprietatile?

3 răspunsuri:
| SaschaM a răspuns:

Nu este nevoie sa il incalzesti. Cel mai bine este sa cureti o sticluta de oja si sa pui uleiul in ea. Poti sa citesti mai multe aici http://mypsychonails.blogspot.ro/......ls-so.html

| Tiia a răspuns:

Nu si le pierde, dar poti folosi si ulei pentru toata unghia, asa nu se mai exfoliaza in schimb te dor cand se vor rupe...

| MadalinaMilea a răspuns:

Este bun uleiul de masline pentru cuticule dar din cate stiu eu, nu ar trebui sa fie incalzit :*