| ILoveMyBoyfriend a întrebat:

cine poate sa`mi spuna si mie mai multe despre cum se aplica uleiul de masline pe unghii? are efecte bune, pot folosi acelasi ulei si in seara urmatoare, cat timp se tine uleiul, etc. [[funda pentru cel mai bun si explicit raspuns :]]

Răspuns Câştigător
| Ririru a răspuns:

Poti folosi putin ulei de masline caldut pentru regenerarea unghiilor si hidratarea cuticulelor, folosind un recipient in care sa bagi degetele si sa stai 10-15 minute. Apoi poti clati. Pe timp friguros, pielea mainilor se aspreste, de aceea e indicat sa folosesti doua bucati de material din bumbac, imbibate in ulei de masline, cu care sa-ti invelesti mainile timp de 20-30 de minute, pentru un efect de hidratare imediat. Aplica pe suprafata unghiilor, de cateva ori pe saptamana, ulei de masline extravirgin incalzit sau in amestec cu zeama de lamaie. Unghiile tale vor fi mult mai rezistente si nu se vor mai exfolia.

1 răspuns:
| sweety_9041 a răspuns:

Sal gagik, da uleiul de masline e foarte bun pentru inghii. Se foloseste astfel: pui un pic de ulei(cat sa-ti ajunga la cuticule)caldut spre fierbinte si tii degetele in el aproximativ 5 min, si da poti folosi acelasi ulei in fiecare zii. pup :*