| Naomitza a întrebat:

este neaparat sa ma duc la ceva salon sa ma epilez cu ceara? sau pot sa ma epilez si acasa pe piciaore?

Răspuns Câştigător
| petruta a răspuns:

Buna pai poti sa te duci la o farmacie si ceri crema depilatoare pentru picioare si iti dau un ex de crema spray Veet suprem essence eu pe asta o folosesc poti sa cuti pe net si iti da mai multe informatii despre ea

10 răspunsuri:
| Teo a răspuns:

Poti sa te epilezi si acasa.Dar in loc de ceara(dureros) foloseste crema e mult mai simplu.happy

| filipm2001 a răspuns:

Se poate si acasa, dar daca n-ai mai facut niciodata asa ceva, ar fi mai bine sa mergi la un salon pentru inceput. Si cand vrei sa faci acasa, sa rogi pe cineva sa te ajute.
winking

| DenisaLuciaBarbu a răspuns:

Si acasa bineinteles! Ceara se gaseste la supermaket sau farmacii.Ea poate fi calda sau rce.Acum depinde doar de tine, pe care vrei sa o alegi.Citeste instructiunile de pe ambalaj si te descurci tu!*Bye*

| oOSaritaOo a răspuns:

Se poate şi acasă dacă ştii cum. happy

| IancuSilviu a răspuns:

E mai bine acasa happy la salon te chinuie

| Roxii_3412 a răspuns:

Poti sa te faci acasa, dar cu benzi sau este ceara la cutie care se incalzeste.

| nevermind_3854 a răspuns:

Te poti epila cu ceara si acasa, eu asa fac.este cam acelasi lucru ca la salon

| eve_5699 a răspuns:

hee hee nu'i problema te poti epila acasa cu:
benzi de ceara (apropo vezi ca doare rau) si se aplica pe directia firului de par, apoi se trage banda din sens opus, dar vezi sa o incalzesti bine inainte s'o pui pe picioare
sau o solutie care nu doare deloc este sa folosesti un aparat de ras ori aplici o crema speciala depilatoare sau efectiv cu spuma fina aplici pe picioare si apoi dai de jos in sus cu lama si o sa vezi ca arata super si asa

dezavantajul la lama este ca intr.o saptamana iti creste mai mult si risti sa se inmulteasca foarte mult.

iti recomand ceara du.te mai intai la salon sa vezi acolo cum se face si apoi poti face si tu ca sa fii sigura
bafta pup EVE!

| Iony_5207 a răspuns:

Pt epilat acasa iti recomand benzile de ceara Veet (sunt intre 15-20 lei) sau iti poti lua ceara lichida la borcanas pe care o poti incalzi tu acasa! happy

| aliely a răspuns:

Poti sa o faci si acasa, dar pentru prima data ar fi indicat sa te ajute cineva