| hamster a întrebat:

Am o mica problema ...ma epilez de un an
acasa cu epilatorul.si doare ingrozitor.(ma epilez pe picioare )
la salon nu ma ducpt ca folosecs ceara pe o mie de persoane+imi e frica... ce sa fac sa mai dispara durerea?

6 răspunsuri:
| Bianqita a răspuns:

Incearca sa amortesti pielea cu un cub de gheata inainte sa te apuci de smuls. Evident ca te vor lua frigurile dar...asta e. Apoi, cand folosesti epilatorul, trage de piele in sus.
Inca ceva...nu stiu in ce salon ai fost tu, dar epilarea pe picioare nu se mai face decat cu ceara la cald, aceea din cartuse ce se aplica cu un aparat special( ex: http://cosmeticsbeautyhair.bizoo.ro/vanzare/162478/Ceara-cosmetica ) pentru ca s-a interzis folosirea pentru epilat(cel putin teoretic) al tipului de ceara la care te referi tu.Deci poti sa mergi la salon sa te interesezi cu ce ceara epileaza, pentru ca cea din cartuse se folosesti alaturi de benzi, iar de acolo nu mai poti recupera ceara. Sper ca te-am ajutat cumva si nu te-am incurcat mai rau! Pupici:*

| Minks a răspuns:

Folosesti crema depilatoare.

| Coco_3708 a răspuns:

Ca sa dispara durerea inainte de epilare fa un dus cu apa calda daca poti chiar fierbinte... eu asa ma fac si ajuta sau daca nu te poti obisnui cu el fa-te pe picioare cu benzi cu ceara rece le cumperi de la magazin si nu se pot folosi decat odata pentru o singura persoana, sunt foarte usor de folosit

| YoungHomie a răspuns:

straight faceda tu cati ani ai de tie asa de frica?straight face nu te mai epila cu ala exista bic sau altele

| Mirco a răspuns:

Pai normal ar fi ca dupa un an de folosire sa nu te mai doara asa de rau dar incerk sa te te epilezi mai des

| AdryanRO a răspuns:

Date cu o crema, du-te in farmacie si cere o crema

Daca nu poate fi din cauza depilatorului...uzat,vechi sau alte probleme.

Depinde poate te-ai iritat.eu as recomanda o crema.pentru depilare dupa ce te-ai dat cu crema dai pentru siguranta cu depilatorul sa mai iei ceva fire in caz ca au ramas si nu va mai fi aceeasi durereoricum ceva durere trebuie sa fie orice ai face dar nu exagerat

Iti urez numai bine, Craciun Fericit Tie Si Familie Tale!