| anonim_4396 a întrebat:

eu am 13 ani si am inceput sa ma machez.ma dau cu fond de ten, rimel, uneori si cu creion. Nu fac acest lucru foarte des... dar de 2 ori pe saptamanna tot ma machez.Cu fond de ten ma dau cel mai mult.Cat de mult o sa ma afecteaze ca am inceput sa ma machez de la varsta asta?

Răspuns Câştigător
| laura23 a răspuns:

Nu este bine sa te dai cu fond de ten daca ai doar 13 ani. dar de ce te dai cu fond de ten? alta problema in afara de cateva cosuri nu poti avea la aceasta varsta. Daca ai cateva cosuri, cauta un remediu entru ele, nu folosi fond de ten de la varsta asta.
In ceea ce priveste machiajul, nu te va afecta foarte mult, nu cred ca folosesti foarte mult machiaj, un fard de pleoape un rimel si un luciu de bune nu au ce rau sa ti faca. Sunt sigura ca esti o fata frumoaasa,, nu cred ca ai nevoie de fond de ten.

7 răspunsuri:
| Ramonaaaa a răspuns:

O sa ajungi la 20 ani cu o fata aratand de 30-40 ani, in cazul fondului de ten.Iti spune ceva?

| deeeeeeaaa a răspuns:

Fond de ten la varsta ta?time out.eu am 18 ani si il folosesc rar happy la o petrecere sau ceva. revino`ti happy daca nu vrei sa-ti strici tenulwinking

| allynna17allynna a răspuns:

Dar cat de mult o sa te afecteze ca nu stii lb romana de la varsta asta?

ha?

| IrinaAniri a răspuns:

Eu te-as sfatui sa nu te mai dai cu fond de ten deloc! un rimel si un luciu de buze este foarte ok. si eu fac la fel, si nu am nicio problema.winking

| DoamnaGărgă a răspuns:

Pai o sa fii` mai matura.winking ...de ex la 18 ani probabil ca o sa pari de 20 si.

| îîîîîî a răspuns:

Nu mai folosii fond de ten!
te distrugi singura straight face
peste cativa ani fata ta o sa arate ca o carpa straight face... cunosc multe cazuri laughing

| mirela_1694 a răspuns:

Pai sincer nu este rau. este bine ca iti place si vrei sa te faci frumoasa. insa daca folosesti o cantitate mica de fond de ten e ok.si sa fie si corespunzator culorii tale. si sa se potriveasca tipului tau de ten. nu uita de BAZA DE MACHIAJ e foarte IMPORTANTAwinking.eu de la 12 ani ma dau cu rimel de pe la 13 ani si cu fond de ten. si sunt bine daca sti cum sa le folosesti. nu vad cum au sa te AFECTEZE. BAFTA!:X:X