| machupi8t a întrebat:

Eu am par pe tot corpul, pe burta,maini,picioare, pe tot spatele si asa mai departe, insa ma simt ciudat, am 18 ani, prietenele mele nu au pe spate/burta/piept/sani, sunt fata. cum as putea scapa de aceasta mica mare problema?happy

8 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Au si ele, doar ca e mai blond si nu se vede.
Nu ai cum, doar daca te apuci sa te epilezi dar va fi un chin.
daca-ti faci griji pentru vara, sa stii ca dupa ce te bronzezi nu se prea mai observa. Foarte putin si daca te uiti atent si de aproape.

| machupi8t explică (pentru Adry05):

Am incercat asta anul trecut, tot se vedea la fel de groaznic, intr-adevar sunt bruneta

| Adry05 a răspuns (pentru machupi8t):

Atunci mergi pe epilare definitiva.

| Parmalat a răspuns:

Exista epilare cu laser care distruge radacina firului de par si are efecte pana la 10 ani.

In general e pentru barbati, dar la fete s-ar putea sa mearga si mai bine fiindca parul lor de pe corp e mai subtire.

| katy a răspuns:

Mergi la un medic endocrinolog.Parul in exces este o problema hormonala, dupa ce iti face un kit hormonal, o sa iti dea o reteta.

| larrii a răspuns:

De obicei parul in exces la femei poate aparea si din cauza faptului ca poate mama ta a luat in timpul sarcinii pastile de mentinere a sarcinii sau ceva e genul asta (stiu ca maica-mea a luat cu sora-mea si la fel are mai mult par pe corp). Cu totii sau de fapt, toate, avem par peste tot, dar cum ai primit si raspunsuri mai sus este mai mult ca un puf, vizibil doar la lumina intensa sau daca te uiti foarte atent. Mergi la un medic, poate ai o problema hormonala.

| anonimg a răspuns:

Nu merge cu epilare definitiva? day dreaming

| Nanu_Dominik_1990 a răspuns:

Nu poti scapa din pacate... tu de dezvolti mai rapid...