| anonim_4396 a întrebat:

Buna! Eu am parul cret dupa baie, iar firul de par este destul de subtire, cand il pieptan prinde foarte mult volum si se face foarte matasos. Problema e ca de cele mai multe ori il indrept iar dupa 5-10 minute se electrizeaza si incepe sa se onduleze, in conditiile in care eu stau mult timp sa il indrept si il iau suvita cu suvita. Ce as putea face sa elimin din volumul parului sau sa imi ingros firul de par (ma gandesc ca daca devine mai gros, va fi mai greu si nu va mai sta in sus)

11 răspunsuri:
| zurick a răspuns:

Cum îl ai tuns? Eu îl aveam drept și l-am tuns iar în scări pentru că era o groază de volum și a ajutat

| Zuzu1991 a răspuns:

Esti norocos, cand am fost mic am fost blond, si acum cand fac baie mi se face parul ca la negrii bantu... umflat in toate directiile si lanos (deci matasos e un noroc, real)

| Ofiintă a răspuns (pentru Zuzu1991):

Aici te contrazic.
Părul cu fir subțire mereu a reprezentat un complex, în cazul meu.
Comparativ cu tipele care au un păr cu o structură mai bună (mediu sau gros). Al meu nu se asează nicicum.
Dar asta este mostenirea genetică.

| Zuzu1991 a răspuns (pentru Ofiintă):

"acum 6 ore | Ofiintă a răspuns (pentru Zuzu1991):
Aici te contrazic.
Părul cu fir subțire mereu a reprezentat un complex, în cazul meu."

FIECARE CAZ IN PARTE E DIFERIT

nooo SHlT
ma bucur pentru tine ca ai par matasos, in orice conditie... SINCER ma bucur tongue

| Ofiintă a răspuns (pentru Zuzu1991):

Bucuria este de partea mea crying

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu zic să îl lași așa. Oamenii cu părul drept își fac părul creț și aparent. creții își îndreaptă părul. Ciudată lume. Înțeleg, la ocazii, sau de curiozitate, să vezi cum arăți într-un stil diferit, și eu mai fac asta, dar în fiecare zi absolut nu e ok. Iar despre volum... n-am mai auzit pe cineva să se plângă de prea mult. Practic tu ai un păr foarte frumos și aș zice chiar ideal, dar încerci să te schimbi să fii ca toți ceilalți. straight face Firul de păr este așa cum e el, nu e vrea soluție magică pentru a îl face mai gros. Dacă era așa nu mai exista nimeni cu păr subțire.

| zurick a răspuns (pentru anonim_4396):

Cred că dacă ar fi sport olimpic de contrazis, aș fi campioană laughing
Trebuie să mai auzi o persoană spunând asta ( pentru că știm amândoi că nu ai mai dormi la noapte după laughing laughing )
La modul cel mai serios, prea mult volum e o chestie reală, chiar și fără să-l electrizezi de la placă. Doar pentru că ai păr creț/ ondulat, nu înseamnă că și arată wow, de asta și există metoda curly girl ( care nu se poate folosi în tandem cu placa ) Pe scurt, el stă cum vrea.
Sunt posesoarea unui păr ondulat, des, fir gros și am mai mult păr decât vreo 3 prietene la un loc. Uneori prind o coadă sus pentru a lua din volum și chiar și atunci am extravolum?

| Ofiintă a răspuns (pentru zurick):

Al meu este cumva opusul părului tău.
Trebuie să nu fac multe, încât părul meu să aibă câtuși de puțin volum.
Si în acel caz, se pleoștește la loc laughing
Este maxim de frustrant.

| zurick a răspuns (pentru Ofiintă):

Extremele nu-s bune laughing

| Ofiintă a răspuns (pentru zurick):

De acord laughing

| Denisa0954 a răspuns:

Si eu am părul ondulat, și la fel, și eu pățesc sa se electrizeze dupa ce il întind chiar dacă am un fir destul de gros si de des. Ai putea sa încerci sa aplici un ser anti-frizz pe părul ud. Nu este o soluție sa elimini din volumul părului, il va face si mai "usor" si nu va rezolva problema. Bucura te ca ai volum