| Andreea132003 a întrebat:

Buna, eu am parul foarte tocat si ars mai ales la varfuri, de aceea as vrea sa ma tund scurt, măcar sa nu mai para atat de tocat si as vrea sa va întreb ca daca imi sau cu ulei de cocos inainte de fiecare spălare, dar folosesc tot atat de mult ca inainte placa, se va mai toca sau arde?

3 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Ai parul tocit, nu tocat.
Încearcă să nu mai depinzi atât de des de placă, îți poți aranja și altfel părul. Tratamentele naturale le faci doar de 2 ori pe săptămână, nu zi de zi, nici nu-i recomandat atât de des. Uleiul de cocos ajută, deși este foarte bun și uleiul de măsline. Caută rețete pe internet, vei găsi foarte multe, îți alegi in funcție de problema ta. Dacă îl ai lung, îți tai vârfurile până unde necesita, nu foarte scurt. Optezi pentru o tunsoare care te și prinde la chip, cât și vârstei tale.

| Adry05 a răspuns:

Da, logic.

| AliGab a răspuns:

Regula de aur este sa nu mai folosesti placa, vopsea, feon, fixativ etc...altfel, in ciuda eforturilor tale de a aplica diverse tratamente regeneratoare pentru par, parul tau va arata la fel de ars si chinuit.