| mispis a întrebat:

Eu sunt satena si vreau sa ma vopsesc blond. Oare se va prinde culoarea sau va trebui sa-l decolorez? Si daca nu-mi va sta bine blond, ma voi face inapoi saten. Voi distruge parul? Ce idei imi dati?

10 răspunsuri:
| Jeny1 a răspuns:

Trebuie decolorat, ceea ce inseamna CHIMICALE. Apoi colorat ceea ce inseamna alte CHIMICALE. Din statistici reiese ca o femeie care foloseste colorare mai des de 4 luni are sanse crescute sa faca un tip de CANCER. Ramine la latitudinea ta.

| aaaa12345 a răspuns:

Mami a fos roscata si s-a facut blond dar mai intai s-a decolorat, dar dupa i-au mai ramas fire roscate si eu i-am spus ca e cooll dar nu ma crezut, da trebuie, am 10 ani si-mi-am facut doua suvite si s-au facut flonde cum spun eu puisor

| sky_6636 a răspuns:

Pai o sa iti distugi tot parulstraight face
mai bine du-te la o coafeza ea iti poate da cea mai buna idee
da puneti o peruca blonda sa vezi cumiti sta ca nu are rost sa te bopsesti si sa nu iti placa...eu asa te sfatuiesc... funda?

| Lora a răspuns:

Ca sa te vopsesti blond trebuie sa mergi la un salon pentru ca singura acasa nu vei reusi niciodata sa te faci blonda ci portocalie, iar ca sa iti stea bine alege blond cenusiu sau aluna se potriveste oricui.

| Diamant_7101 a răspuns:

Buna! Eu sunt de parere ca o sa-ti stea bine blonda dar problema e ca se cam arde parul si dupa aia cade mai ales dupa ce faci baie si cind o sa te pepteni.Eu acum sunt cu parul negru si e ok. Mai bine vopseste-l negru o sa-ti stea la fel de bine.winking

| AndrogynBeauty a răspuns:

Vai ce răspunsuri ai primit...huh. Nici chiar aşa, deci, dacă tu eşti şatenă şi nu vrei un blond foarte deschis, poţi folosi direct pe păr o vopsea de blond cenuşiu mai închis, care-ţi va deschide puţin părul tău şi-i va da o nuanţă de blond. Eu sunt şaten şi fără decolorare îl fac acest blond (vezi în poză, sau pe blog) doar cu Garnier. Deci sfatul meu e să nu te arunci să-l deschizi foarte tare, cu decolorant, ci să aplici o vopsea care conţine factor de decolorare (dar care e mult mai blândă cu părul). Succes!

| Erika120192 a răspuns:

Buna happy
Eu te'as sfatui sa nu te vopsesti! Parul natural este intotdeuna mai frumos happy si in plus vopseaua strica parul. Am eu o prietena care este clasa a 9 si a decis sa se vopseasca brunet (tinand cont ca ea are parul blond ) s-a vopsit dar nu i'a placut sad iar cand s-a decolorat parul ei arata foarte urat un blond mai spalacit mai urat daca nu m-am exprimat bine straight face. Acum mai conteaza si de culoarea parului dar totusi te'as sfatui sa nu te vopsesti, in plus Saten este o culoare foarte frumoasawinking.
Daca te vei vopsi si nu iti va placea te poti vopsi la loc satena, dar vopseua nu tine la nesfarit si va trebui sa te vopsesti de mai multe nu neaparat cu acea culoare. Acum iti va placea ca esti la "Moda" si ca esti una din "Tipele cu Fitze" care pot face orice pentru. a reusi sa obtina ce vrea, dar cu timpul acele chimicale din vopsea iti va ataca parul pana va duce la caderea lui straight face
Multumesc happy

| seboy a răspuns:

Lol.iti sta bine asa cum esti... daca te faci blonda nu iti va sta mai bine ...pfff cum crezi, dar eu cred ca brunetele si shatenele is mai dragute ca blondele laughing big grin cya

| ALice_4674 a răspuns:

Si eu sunt satena si mi-am dat cu blond prin par. dar doar suvite nu tot parul.eu zic ca prima data sa incerci cu cateva suvite sa vezi cum iti sta

| Marina_Daniliuc_1984 a răspuns:

Pentru decolorare inceerca COLOR OFF este un produs profesional rusesc cedecoloreaza parul fara sa il arda il poti comanda la nr 0754921669, si mai multe poze vezi aici : https://www.facebook.com/ColorOffDeLaEstelProfessional