| Daniela_3373 a întrebat:

Vreau sa ma vopsesc blonda.Eu am parul saten deschis spre blond.Credeti ca trebuie sa ma decolorez inainte sau va prinde culoarea? (am ales wellaton blond special cenusiu 12/1)

3 răspunsuri:
| mariaw a răspuns:

Prima dat ar trebui sa combini 2 culori:un blond foarte deschis(preferabil cenusiu, daca nu vrei ca blondul sa capete nuante portocalii) si un blon ceva mai inchis( de ex-cel care arata ca un saten deschis). de aici o sa iasa un blond galben, care se va deschide oricum pe masura ce te speli.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Draga daniela, si eu am incercat prima oara sa ma vopsesc blond aramiu peste satenul meu, si c crezi ca am obtinut? portocaliuhappy, daca vrei s iti iasa o culoare frumoasa si aceeasi culoare in tot capul tias recomanda sa te decolorezi, insa, in cazul in care uh n ai mult par in kp, nu te decolora si mergi la un coafor si intereseaza-te ce blond poti baga pe parul tau natural astfel inkt sa nu iasa culori de gen portokliu galben roscat si multe altele, dar stii c cred eu? sa nu iti strici parul pentru ca in curand nu o sa se mai poarte blondulwinking

| Daniela_3373 explică:

@anonimbig grineja m-am vopsit, intrebarea e veche de 2 luni.Nu m-am decolorat, m-am vopsit direct pe parul meu si nu mi-a iesit portocaliu. Mi-a iesit blond, nu ca cel de pe cutie, dar blond.Si partea cu stricatul parului, nu m-am facut blonda pentru ca se poarta, ci din cu totul alte motive pe care n`o sa le scriu aici. Ok?