| gdsjdpUAS a întrebat:

Bună!
Există posibilitatea să vopsesc parul brunet, însă nu permanent sa iasă la câteva spălări? Știu că alte nuanțe se poate însă aceast fiind cea mai stridentă mă gândesc ca e mai complicat!

Răspuns Câştigător
| Furnicuta000 a răspuns:

Cea mai stridenta si care iese foarte greu din par sau niciodata e roscatul. Nuantator negru exista, vezi doar sa scrie pe el colorare temporara sau ceva de genul, sa iasa dupa cateva spalari. Mai poti incerca si naturiste cum ar fi cafeaua sau ceaiul de nuci

2 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Cafeaua nu coloreaza nimic, ceaiul de nuci nici atat.O prietena a incercat cu frunze de nuc si s-a ales cu un roscat asemanator cu henna, care pateaza firul de par (ceea ce inseamna ca iese mai greu ulterior, spre deosebire de orice tip de vopsea care iese la spalat dupa cateva luni).

| Eireann a răspuns:

Daca vrei sa "iasa" atunci incearca sa il speli cu sampon anti-matreata sau clarifiant, astea in general sunt mai "agresive" cu culoarea. Dar ce e posibil sa patesti este ca nu o sa "iasa" uniform - o sa arati ca leopardul - o pata neagra aici, alta acolo sau iese de la varfuri ca sunt mai "uzate" si nu tin culoatea dar ramane la radacina unde parul e sanatos.
Cat despre roscat eu sunt roscata culoarea cuprului natural dar vopsit e greu de intretinut, pigmentul se estimpeaza si te trezesti cu roz sau portocaliu dupa cateva saptamani.