| andreeaaa1 a întrebat:

Fata mea nu este foarte "stralucita" adica nu prea imi place cum arat... ce sa fac sa arate mai bine?
fundita

9 răspunsuri:
| Fllorentina a răspuns:

Lasa-mi id pe privat ´, itii voi zice mai multe pe mes, nu vreau sa discutam publik laughing

| dydy1 a răspuns:

Pai foloseste fond de ten, blush si pudra si o sa arate perfect, apoi fard, ruj si mascara:p

| dydy1 a răspuns:

Imi pare rau dar o contrazic pe domnisoara anti-fardurilaughing nu este adevarat rimelul nu micsoreaza genele. din contra le ofera volum, protectie, alungire. Fardul nu umfla ochiilaughing este o aberatie nu dauneaza il poti folosi cu incredere.
Fondul de ten ascunde cosurile.

| Bbbloxber a răspuns:

Desi nu incurajez fardurile...cred ca ar fi un mod bun de a te infrumuseta!
DAR, demachiaza-te in fiecare noapte, nu te culca cu machiajul deoarece :
rimelul - iti micsoreaza genele
fardul - iti umfla ochii
fondul de ten - motiveaza aparitia cosurilor
Foloseste demachiant profesionist! Se merita!
Nu te axa pe incarcarea fetei si incearca mai degraba ceva fresh si natural!
Penseaza-te : asta inseamna ca ai grija de tine si fata ta!
Foloseste balsam de par si buze!
Daca te indrepti cu placa foloseste ser, pentru a nu arde parul!
Fi mereu vesela : chiar te face sa arati mai bine! (serios)
Cam atat...

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@Inna, bun venit in prezent laughing
Rimelul a fost creat in asa fel in care sa iti ajute genele sa iti creasca si sa le protejeze.

Ce fac fardurile? Umfla ochii? laughing Da, tot ce e posibil! Daca te dai cu un singur recipient dintr'o data cred si eu alfel nu prea vad.

Fondu de ten rolling on the floor), of aceasta creatie minunata de care multe fete se feresc laughing. Nu draga mea, fondu de ten nici nu iti produce cosuri si nici nu iti imbatraneste tenul. Tehnologia a avansat. Si cred ca cel mai bun exemplu sunt eu laughing, acest eu care inainte de fond de ten aveam o groaza de cosuri care nu le mai suportam, ma inebuneau, dar nu stiu ce miracol exista in fondul de ten, dar imi protejeaza tenul perfect de praf si impuritati si eu nu mai am cosuri care sa se vada fara lupa sau o lanterna foarte puternica.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci :

Foloseste Zynerit, de la farmacie. Pentru cosuri, prevenire si tratament.

Hidrateaza'ti tenul, buzele si corpul.
Pentru ten iti recomand crema doina, o gasesti in magazin.
Pentru buze un balsam foarte gras.
Pentru corp o crema nivea cu lapte si miere.

PS : Ai grija ca mainile si gatu sa fie mereu hidratate.

Stiu ca pare putin stupidhee hee : nu sari peste nici un periaj si nu uita sa iti periezi si buzele pentru exfoliere.
Si daca tot am ajuns la exfoliere, o exfoliere a tenului de doua ori pe saptamana, tot de doua ori pe saptamana si o masca.

Penseaza'te happy, da o alta expresie fetei. Nu te pensa singurica, mergi la salon :*.

Minunile machiajului laughing :
Iti recomand :
Fond de ten mat morphose l'oreal.
Rimelurile de la maybelline sunt foarte bune.
Blush de obraz lichid.
Niciodata nu iesi din casa fara un balsam pe buze, pentru mai mult volum da si cu putin balsam pe arcada lui cupidon.

xoxo, didi

| Bibbixoxo a răspuns:

Fond de ten sau o vizita pe la dermatolog

| xElisa a răspuns:

Nu-ti trebuie nimic.
Esti frumoasa asa cum esti.:d