| Diaking2017 a întrebat:

Imi place de un baiat foarte mult si nu stiu cum sa-i arat ca-l plac, cu toate astea suntem amandoi rusinosi.tin sa mendtionez ca cred ca si el ma place doar ca nu vrea sa arate asta! Un sfat ceva? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| NAT0 a răspuns:

Sigur nu e doar în mintea ta că și el te place? În fine. Sărută-l tu că-i mai frumos și așa îi dai și lui mai multă încredere. Îl rogi să te ducă acasă și îi iei în brațe și-l săruți, nu-i greu. Dar s-ar putea să-ți pară rău dacă el nu te place. Că îți faci iluzii și o să fie aiurea după.

| Diaking2017 explică (pentru NAT0):

Deci sa-ti spun cum sta treaba, eu sunt la liceu in clasa a 11-a iar el in a 12-a anul asta pleaca si o sa fie rau fara el, ideea e ca eu il plac de pe clasa a 9-a si il cunosc mai de mult timp, am fost intr-o comuna la o verisoara cand eram mai mica si l-am vazut acolo si intrand la liceu l-am vazut si din prima saptamana m-am indragostit de el si nebuneste cand il vad si acum imi tresare inima de bucurie si mai e alta poveste eu sunt mai plinuta si cred ca de asta nu vrea sa fie cu mine, adica el ar vrea dar i-ar fi rusine, pot jura ca ma place si el unde mergeam eu era si el, ma observa si venea asta ce inseamna? Eu credeam ca de prietena mea si de aceea venea dar ulterior mi-am tot schimbat prietenele din anumite motive si el tot asa facea aparea unde eram si eu deci clar ma place! Si a inceput sa vorbeasca cu mine adica sa ma jigneasca doar de pe clasa a 10-a tot asa ne vorbea urat si mie si prietenelor mele dar prin astea eu cred ca ma place si nu stia cum sa se bage in seama cu mine si e greu sa fac cum ai zis tu imi este rusine mare nu a-si face asta niciodata si el e la fel de rusinos si niciodata nu am face asa. Daca imi poti da niste sfaturi ce sa fac ca sa-l fac sa vina el la mine,sa arate ca ma place, de stiut stie ca-l plac tot asa am scos o poza cu el si am av intr-o carte iar la ora i-am dat-o unei colege si a vazut poza si i-a dat-o lui a scris de mine ca-l iubesc si etc. Si oricum stie din multe chestii ca-l plac, uneori parca vrea sa ma bage inseama incercand orice iar nu stiu ce sa cred, i-am dat acum un an cerere pe Facebook si i-am cerut scuze pentru o chestie si a zis 'lasa-ma in pace tu' dar cu toate astea imi cauta prezenta si am observat ca se ia de prietenele mele sa-mi faca in ciuda, ba chiar prietenele mele l-au surprins uitandu-se la mine nu stiu ce sa cred, ce sa fac deci eu tot cred ca ma place!

| NAT0 a răspuns (pentru Diaking2017):

Mda.
Din moment ce nu-l ai, nu ai ce pierde așa că ai verde să mergi la el să-i zici că-l aștepți după liceu în fața liceului în parcare doar pe el și dacă vine, poți clarifica tot. Adică să-i spui că vrei să te ducă acasă, dăh.laughing Sau vezi tu ce-i zici și nu ai de ce să-ți fie rușine că nu faci sex cu el. Doar îl săruți nu e cine știe ce.laughing

| Diaking2017 explică (pentru NAT0):

Da ai dreptate nu am ce pierde, si referitor la sex stiu doar, vorba ta, inca nu am facut si nici nu voi face, am 17 ani totusi! Si mda inteleg ce zici dar nu sunt genul ala de fata sunt extra rusinoasa nu a-si face asta in vei nu am curaj pur si simplu,si el e la fel ca mine,dar de placut ma place am dedus eu din multe gesturi de ale lui,nu stau acum sa le povestesc dar e limpede ca ma place,si cum spuneam nu pot face niciodata chestia cu sarutul si alea. Nu stiu te-asi ruga sa-mi dai niste sfaturi ce sa fac ca el sa ma bage pe mine in seama si sa vrea mai mult,insemnad o relatie, cum sa fac sa vrea asta, sa-i arat ca-l plac enorm, bine stie ca-l plac mult si asa dar tot nu a luat nici-o atitudine, deci nu stiu ce sa fac si mai am putin timp ca termina clasa a 12-a!

4 răspunsuri:
| presus a răspuns:

Socializeza mai mult cu el!