| Teresa111 a întrebat:

Buna fetele. Am o nelamurire. Nu m-am vopsit niciodata pana acum. M am decolorant recent la salon. Acum sunt blonda platinat dar voiam alta nunta de blond. Mi am cumparat o vopsea syoss Fara amoniac iar inauntru pe langa crema coloranta este si lotiune decoloranta (nu precizeaza procentajul). Acea lotiune decoloranta imi va afecta parul?( mai ales ca m-am decolorat acum 3 zile). As putea folosi doar crema coloranta sau asa nu ar prinde? Ce imi recomandati?
Multumesc frumos

Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

Daca esti blond platinat se prinde orice nuanta ai alege. Preferabil sa iei o vopsea pe care scrie numai colorare, nu decolorare pentru ca ii faci rau parului. Pentru asta ai nevoie de o crema coloranta si un oxidant ca sa se fixeze culoarea, preferabil de 6% pentru ca e cel mai slab. Verifica indormatiile de pe vopseaua ta si daca e prea puternica, ia alta. Sau ia un nuantator din ala la plic.

1 răspuns:
| DenisAa1010 a răspuns:

Denisailiescu.com Uite