| Camelia_8424 a întrebat:

Buna!
fetele, voi ce creion de ochi folositi?
eu am "n"-spe mii de natii de creioane de ochi dar nu sunt bune pentru ca se intind si curg.cu ce ascutiti creioanele?) am distrus toate ascutitorile)

:d

6 răspunsuri:
| AndrogynBeauty a răspuns:

Cum spunea Alinutza, există ascuţitori speciale pentru creioanele de ochi. Eu cumpăr de la Sephora, sunt unele negre, pentru două grosimi de creion. Creioane bune (şi ieftine) au cei de la Rimmel, Kiko sau chiar Oriflame. Dacă ai probleme cu întinsul creionului, poate însemna că nu-ţi pregăteşti bine pielea înainte de aplicarea creionului. Foloseşte o bază de machiaj, poate şi un fond de ten light sau măcar o pudră. Iar după ce-ai terminat complet machiajul, poţi da doi "pufi" cu o apă termală pentru fixare.
Later edit: vezi că există creioane de ochi pe care nu trebuie să le ascuţi. Sunt ca rujurile, prin rotire le intră şi le iese vârful ca să-l poţi folosi.

| madducu a răspuns:

Mai bine ia-ti un creion de genul:
http://www.google.ro/......tp?/imgres
sau
http://www.google.ro/......tp?/imgres
Bafta;)

| Aliutza a răspuns:

Exista ascutitoare speciale pentru creioanele de ochi. Am si eu foarte multe creioane pentru ochi acasa. Preferatele mele sunt: unul de la Rimmel, altul de la Yves Rocher si 2 de la Avon, culori diferite. Mai am si de la Maybelline cateva, dar varful se rupe repede si creioanele nu se mai ascut bine dupa asta.

| Doo a răspuns:

Am unul de la Avon, lung in doua culori

| ghfgjgjkgj a răspuns:

Creion Ada din comert costa 1, 5 lei ascutit cu lama sau caterul

| purpleeyes_1427 a răspuns:

Cel de la ada este foarte bun variaza in foarte multe culori si este 1, 5 lei funda?