| crissa_2001 a întrebat:

voi cum va ascutiti creioanele ( waterproof ), si cum le folositi? funditabatting eyelashes:*

2 răspunsuri:
| CARMENCITA a răspuns:

Am o ascutitoare speciala pentru creioanele dermatograf.Creioanele dermatograf mecanice nu se pot ascuti cu ascutitoarea pe care o am.Creionul dermatograf waterproof il folosesc ca pe un creion dermatograf obisnuit, dar in mod special daca merg la piscina vara.Sincer prefer tusul.De obicei ma fardez cat mai discret, un fard deschis si o linie subtire cu dermatograf sau tus. Uneori imi dau doar cu putin fard de pleoare si rimel.Creionul dermatograf waterproof este ideal daca mergi la piscina, strand.Ai grija sa ai si un demachiant.

| oo3 a răspuns:

Cu toporul le ascut si le folosesc invers;