| anonim_4396 a întrebat:

Buna,fetelor! A incercat careva rostopasca pentru indepartarea parului nedorit de pe corp sau fata? Chiar functioneaza?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mersi de raspuns.Am citit si eu pe net asta, dar eu voiam sa stiu experienta celorlalte fete care au incercat rostopasca, daca este adevarat ce scrie pe internet.

| melaniame a răspuns:

Hmm. uite ce am citit eu despre asta
Sucul de rostopasca se va aplica de mai multe ori pe zi pe negi, pe veruci si pe formatiunile maligne ale pielii. In cazurile in care se doreste disparitia parului de prisos (mai ales la femei) se va pune pe locul dorit suc de rostopasca de mai multe ori pe zi, apoi se unge local cu unguent de galbenele pentru a nu afecta pielea. In aceasta situatie se indica sa se faca si bai de sezut cu coada calului, in fiecare seara, timp de 15 minute, deoarece aparitia parului nedorit poate aparea din cauza unei afectiuni ale glandelor suprarenale.