| geogi a întrebat:

Buna fetelor am doua intrebari am un majorat pe sfarsitul lunii si mi-am luat rochita deja dar vroiam sa va intreb ce fel de ciorapi sa imi iau, culoarea pieli sau ciorapi negri rochita este neagra si nu foarte scurta voi ce imi recomandati? si pentru par mi-am luat o cordelutza care se asorteaza cu rochita dar nu stiu cum merge mai bine parul intins sau ondulat?

Răspuns Câştigător
| ZuZu16Bby a răspuns:

Poi s-ar potrivi si ciorapi negri si de culoarea pielii dar eu zic ca mai bine se vede ciorapii de culoarea pielii cu rochie neagra si cu un pantof sau o cizma neagra...App si referitor la par eu zic mai bine parul intins ca in ultima vrme fetele folosesc cam des la petreceri parul ondulat si nu stiu sa fii si mai in pas cu moda iti sugerez parul intins cu placa.Deci parul intins cu placa si ciorapii de culoarea pielii. Sper k ti-am fost de ajutorkiss

9 răspunsuri:
| MeGustaaaaa a răspuns:

Daca rochita este neagra, ar merge ciorapi de culoarea pielii.Ai si pantofi asortati? Pantofii daca ar fi negrii ar fi perfect. Daca rochita este "pompoasa" parul ondulat, dar daca este "dreapta" atunci parul intins. Oricum vei arata bine! Succes! Funda?big grin

| IoanaLoredana a răspuns:

Eu zic ori sa nu iti iei ciorpi deloc, ori iti iei dresuri de culoarea piciorului dar ai grija din ce material e facuta fustita si daca e pe corp sa nu urce in sus din cauza ciorapilor.Parul daca e foarte eleganta rochita eu zic ondulat si dat cumva dintr-o parte pe cealalta dar nu foarte mult si prins in fata cu o agrafa sa ii dea o anumita eleganta.

| DarYyaA a răspuns:

Pai ai putea strampi culoare piciorului cu niste pantofi negri ca si rochita [ sa se obs] sau stramp negri dar pantofi alat culoare.sau ai putea asorta:) pantofi cu o curea de ex curea alba si pantofi albi[ la strampi negri]...parul nu stiu poate vrei doar doua suvite ondulate sau ai putea 2 sufite creponate...
Idee:
http://www.google.ro/......tp?/imgres
app sa folosesti un machiaj mai inchis pentru a iti da o stare de maturitate si incredere;)

| Andreutza016 a răspuns:

Buna! Poti incerca : 1) Ciorapii negri 2) Poti incerca ceva intre parul intins si ondulat adica doar cateva suvite ondulate si il lasi desprins (P.S: Foloseste si fixativul ) sau tot parul ondulat daca iti sta bine ca in imagine http://www.google.ro/......tp?/imgres Lma:X!

| andreea_2617 a răspuns:

Pai eu zis chiorapi negri ca sa se potriveasca cu rochia si daca iti faci majoratul eu zic o coafura buna iti lasi parul desprins il ondulezi la varfusi si dupa aia pui cordeluta sper ca te-am ajutat multa bafta si la multi ani!

| rilu a răspuns:

Pai ai putea a iti iei niste strampi care sa nu prea se vada sau sa nu iti iei strampi si cred ca cu parul ondulat
(sau depinde de obicei fetelor cu parul intins le sta bine cu parul ondulat si invers)

| 000Diddy000 a răspuns:

Eu ti-as propune ciorapii negri cu parul desrins si ondulat:d

| aNdReEa_2925 a răspuns:

Este mult mai bine sa iti iei ciorapi de culoare pielii, pentru ca o sa fii imbracata numai in negru, in loc de majorat, zici ca te duci la inmormantare ( doamne fereste ), deci ciorapi de culoare pielii.
Eu zic sa iti ondulezi parul, pentru ca in ziua de azi fetele prea poarta parul intins si daca toate de acolo o sa aiba parul intins, tu o sa iesi in evinenta cu parul tau ondulat, acum depinde si de forma fetei tale sau cum iti place :*. Petrecere frumoasa!

| UnicaEu a răspuns:

Pai ai putea sa porti ciorapi de culoarea piciorului pentru ca asa ai arata cel mai bine iar despre par... sa stii ca parul ondulat intinereste sau te face mai copil, in schimb parul intins te face mai matura, mai mare decat esti.
Si ma bucur ca te-am putut ajuta.
Parca ai zis ca dai funda.:d