| Teomari a întrebat:

Buna,fetelor! Bai deci am o problema super nasoala.ieri a trebuit sa plec la o petrecere si mi-am facut baie dupa care mi-am intins parul cu placa (am dat 3 milioane pe ea-Resspectisim Rowenta Liss and Curll ), eu avand parul foarte ondulat/cret (in finee stii voi la ce ma refer). Inainte sa-l intind mi-am aplicat o crema de intins de la WEhO Vitality's cream liss speciala pentru tipul meu de par( si am mai dat si pe aia 65 de lei si am mai folosit si un ser de varfuri de la subrina professional -50lei).Problema e ca dupa ce mi-am intins parul ( partea de jos aratand super fain ).la vreo 30 de minute incepe sa-si ia din nou volum si sa se onduleze la varfuri. ceea ce pe mine m-a deranjat foarte tare avand in vedere ca am folosit si placa buna si produse profesionale...ma asteptam la rezultate mult mai buna.

Dragele mele intrebarea e :cu ce am gresit?laughing ce sa fac sa-l mentin cat mai drept? mi-am sectionat si parul, am folosit pieptenele in timp ce l-am intins...va rog ajutati-ma cu niste sfaturi! OFER FUNDA celui mai argumentat raspuns!

14 răspunsuri:
| Esperança a răspuns:

Ceea ce înseamnă că nu tot ce e scump, e şi bun happy Mai ales produsele alea pentru vârfuri, sunt numai minciuni!
Practic ai plătit firma, nu produsul! Sunt produse foarte bune şi la 30 de ron care te ajută să îţi întinzi părul foarte simplu şi uşor!
Nu prea ai ce să faci pentru că aşa e părul tău, poţi doar să insişti cu placa asupra vârfurilor, iar apoi să dai cu fixativ!
Succes!

| Teomari explică (pentru Esperança):

Cand m-am tuns mi-a indraptat parul cu placa dupa care mi-a pus ser deala pe varfuri...parul meu arata super sanatos...se simtea si la atingere

| Esperança a răspuns (pentru Teomari):

De obicei serul pentru vârfuri nu are nici o legătură cu întinsul părului, adică el "repară" vârfurile, nu ţi le întinde şi automat nu o să ajute vârfurile să stea întinse, pentru că el nu are rolul acesta!
Pentru a sta vârfurile întinse nu poţi decât să dai cu fixativ (cum am mai spus) sau cu ceară!
Dar oricum, pe viitor eu zic că e mai bine să îţi laşi părul aşa cum e, pentru că el fiind foarte ondulat, va trebui să treci de vreo 2 ori cu placa prin el ca să stea cât de cât drept, iar lucrul acesta va duce la deteriorarea lui!
Şi eu zic că nu se merită doar pentru o petrecere, când sunt atâtea coafuri frumoase pentru părul ondulat happy
Sau dacă nu ai părul foarte creţ, mai poţi încerca să foloseşti diferite produse pentru părul drept!
Sunt şampoane special făcute pentru asta,nu ştiu ce efect au, dar poţi încerca!

| OoBunnyoO a răspuns:

Trebuie sa il dai cu niste spuma fixatoare dupa ce il indrepti. Ori spuma, ori ceara, ori fixativ cu o putere medie.

| Seby90 a răspuns:

Ia-ti sumele si indeasa-le in anus. Nu trebuie sa te dai mare cu ce placa de 3 mil ai tu. Nu intereseaza pe nimeni cat de infumurata esti. happy

As fi ras sa iti ia foc parul si sa te vad in flacari, stii tu, ard in flacari. super melodie, ti-o cantam, te acompaniam.

| Teomari explică (pentru Seby90):

Tu esti asa mai frustratica de fel? mai fata eu am specificat firma si sumele ca sa nu ziceti ca nu mi-a sstat parul din cauza produselor pe care le-am folosit...doamne...nu mi-am facut cont sa ma laud cu sume.OK?

| Seby90 a răspuns (pentru Teomari):

Salut, esti proasta. Pa.

Sebi ti se pare nume de femeie?
Iti sugerez sa te tarasti inapoi sub piatra din care ai iesit.

| Teomari explică (pentru Seby90):

Esti gay? retrage-te nu am nevoie de sfaturi de la travestiti frustrati! :*... poti sa-ti vezi de viata ta plicticoasa in continuare!

| Seby90 a răspuns (pentru Teomari):

Oh sunt gay acum. Yup, asa e. Care ar fi problema? Ce te priveste pe tine cum si pe cine *** in cur? Sau vrei si tu? Np. Nu ma deranjeaza, poate sunt bi? Dar ar trebui sa stii si asta. Le stii pe toate. Mi-ai demonstrat.

| Teomari explică (pentru Seby90):

Si pana la urma care e problema ta? ai dat click pe intrebare doar ca sa faci chat si sa-mi arati ce? nu ma cunosti nu te cunosc...intrebarea era adresata fetelor nu tie asa ca te rog retrage-te.nu ma impresioneaza persoanele care sufera de bagare in seama.
.si cu asta am terminat!

| Seby90 a răspuns (pentru Teomari):

Ba nu ai terminat, cum sa termini.

| Seby90 a răspuns:

Ce faci frate, ti-ai facut cont la misto? Dispari.

| denyemy a răspuns:

Te tunzi, decat sa mai dai asemenea bani pe niste produse care oricum sunt proaste!

| Meresescu_Raluca_1993 a răspuns:

Nu cred ca trebuia sa mai dai cu crema... pentru ca poat-l arzi la vatfuri