| Alasia a întrebat:

Sa va intreb si eu ceva. daca imi itind parul cu placa (parul meu fiind ondulat natural) nu ca asta ar avea legatura. Daca il intind cu placa in continuare, acesta in timp, se va intinde de la sine, si nu va mai fi nevoie sa il intind pentru a sta drept, va fi mereu ondulat cum e el natural, sau se va ondula mai tare, pe masura ce il intind?

Răspuns Câştigător
| justme_7869 a răspuns:

Si eu aveam parul ff ondulat inainte! folosesc placa de 3 ani de zile si parul meu numai este asa ondulat numai la varfuri putin! de la radacina pana la jumatate este drept!

7 răspunsuri:
| deniisa a răspuns:

Daca o sa ti-l intinzi cu placa dupa un timp nu o sa iti mai stea ondulat. Cunosc fete care au procedat la fel si nu le mai sta parul ondulat.

| victoriapapi a răspuns:

Nu se va ondula mai tare, dar nici nu ti se va indrepta in timp ca sa nu fie nevoie sa'l indrepti cu placa!

| Crystal112 a răspuns:

Depinde, uitate la mama ta sau la o sora crede-ma nu conteaza cat tragi de el nu se indreapta, asa am patit si eu, il aveam drept si des, mama il avea rar iar sora foarte cret (ce familie nu?), iar acum cand am mai crescut il am rar si cret, la varfuri la fel ca sora mea a si depinde foarte mult de cum il tunzi

| didee a răspuns:

Mai degraba ti-l deteriorezi decat il faci sa stea drept laughing))

| Roxanaaaa a răspuns:

Parul dupa ce il indrepti o sa iti stea drept pana cand o sa il speli, dupa o sa fie iar ondulat, iar daca o sa il indrepti foarte des ai grija sa nu ti-se arda. :*

| angel22 a răspuns:

Depinde de ce placa ai. Si eu am parul cret[ondulat] natural si`l intind cu placa dupa ce fac baie, iar in cursul saptamanii dau doar niste retusuri cu placa. Acum nu-l mai intind asa des pentru ca e fff ars de la placa. Deci te sfatuiesc ca, daca vrei sa foloseti placa, foloseste`o cat de rar poti si foloseste ceva pentru protectia parului. In timp parul nu o sa mai fie chiar asa de cret dar nici drept. Succes si sper ca te-am ajutat :d

| LauraO a răspuns:

@Paseda, faptul ca folosesti placa nu va modifica gradul de ondulare al parului tau. Singura schimbare este aceea ca daca abuzezi de aceasta tehnica, parul tau se va degrada. Daca iti doresti ca parul tau sa fie drept, fara ajutorul placii, exista un tratament in saloanele de coafura. Ti se aplica pe par o solutie si parul tau devine drept. Ceva asemanator tratamentului cu solutie de permanent, numai ca nu iti pun parul pe bigudiuri.