| Răcitură a întrebat:

Bună fetelor!
Am o întrebare pentru voi : ce părere aveți despre epilatul cu benzi de ceară?
Dacă ați folosit, de la ce firmă vi se par cele mai OK? happy
Mulțumesc!

3 răspunsuri:
| LadyDy01 a răspuns:

Buna eu m-am epilat cu benzi de ceara de la mai multe firme si mi se par toate ok.Dar eu tot prefer ceara fara benzi...

| thegatekeeper a răspuns:

E enervant, dupa parerea mea. Functioneaza, insa iti ia mult timp sa incalzesti benzile, sa le aplici, nu se smulge tot parul cu o singura banda, apoi se lipeste aiurea, ramane ceara pe piele, pe care abia o cureti (chiar daca ai si cateva servetele cu un ulei special in fiecare pachet) si tot asa. Partea buna este ca parul va creste inapoi in aproximativ 2 saptamani, deci este eficient. Daca ai rabdare, le poti folosi. Cele de la Veet sunt bune, insa si cele care au un pret mediu sunt la fel de eficiente.

Răspuns utilizator avertizat