| L0vely a întrebat:

Buna fetelor! As dori si eu un sfat: Am parul lung, pana aproape de posterior, nici prea des nici prea rar si initial era un saten mediu. Acum doua zile am folosit nuantator negru, 4 pliculete ( 2 pachetele) si s-a mai inchis la culoare dar nu este chiar negru. Acum mi-am cumparat o cutie de vopsea Garnier color and shine numarul 2 (negru abanos) si as dori sa va intreb daca imi ajunge una singura si sa imi dati niste sfaturi. de asemenea, daca ati incercat vopseaua asta, cat de repede iese culoarea din par? multumesc! fundita!

3 răspunsuri:
| lumy4u a răspuns:

Nu iti va ajunge niciodata o cutie daca ai parul asa de lung, cel putin 2, vopseaua e permanenta. vopseaua neagra nu va iesi niciodata din par.va trebui sa astepti sa iti creasca parul, si sa tot tunzi pana ajungi la culoarea naturala, sau sa te decolorezi ceea ce nu iti recomand

| suMRed34 a răspuns:

Culoarea dureaza cam o luna dupa care parul incepe sa revina la culoarea initiala si in cel mult 3 luni dupa vopsire ai iar culoarea parului tau.La cat este parul tau de lung cred ca iti va mai trebui o cutie de vopsea. Mult succes cu vopsitul si sper ca te-am ajutat

| viovilu98 a răspuns:

Pai sa fiu sincera nu am mai incercat pentru ca am 11 ani si sunt cam mica la varsta mea dar cred ca te-ar tine mult pentru ca verisoara mea si-a luat negru abanos Garnier color and shine si a tinut-o 1 saptamana si dupa s-a decolorat dar depinde.
Sper ca ti-am fost de ajutor. :*