| Maryna78 a întrebat:

Fetelor ati incercat benzile de ceara de la Farmec pentru piele sensibila cu extract de galbenele? Daca da, spuneti-mi daca sunteti multumite de ele si cum le-ati folosit. Dau funda pentru cel mai bun raspuns.

3 răspunsuri:
| Beatriceeee a răspuns:

Eu le-am folosit pentru firele de pe abdomen si pe mani.Ce pot sa spun, ele sunt destul de bune, doar ca iti ramane cam prea multa ceara pe piele dupa ce tragi banda. Iti recomand sa le folosesti dupa ce iti faci dus nu inainte, te va ustura pielea epilata in contact cu apa calda. Sper ca ti-am fost de ajutor. Multa bafta:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, sunt foarte bune cele de la Farmec.
Dar ai putea încerca şi benzile depilatoare de la Veet, sunt recomandate de multe persoane.
Succes!

| EJelly a răspuns:

Hello. Da, le-am folosit, si nu sunt deloc grozave avand in vedere ca eu ma faceam cu epilatorul si, avand firele subtirele, tot nu mi le smulgeau cum trebuie. Pe deasupra, ceara aia e de proasta calitate, se intinde peste tot si servetelele de curatare sunt minuscule si se mai si usuca repede...

Ah si e mai bine sa le folosesti inainte de baie/dus, sa cureti bine de tot porii, fiindca e destul de periculos... (+ca te doare muult mai tare dupa baie, cand pielea este foarte sensibila de la apa calda).

Eu nu le recomand, sincerhappy
(modul de folosire este pe ambalaj, este destul de usor, dar te fatuiesc sa nu te epilezi singura, pune pe cineva sa ti le traga de pe piele, e mai eficient asa. Nu rezisti singurica si se pierde din eficacitate)