| foxy_5403 a întrebat:

Buna fetelor! ce facetikiss? ce parere aveti de epilarea pe maini? e ok? as vrea sa rezolv problema asta cu bratele mele. fundita

9 răspunsuri:
| Emeraude a răspuns:

Daca te simti mai mult sau mai putin complexata de acest aspect, consider ca e o idee buna. Insa daca nu te deranjeaza si nu se observa foarte tare, nu ai de ce, pentru ca altfel iti vei mai face rost de o grija in plus!
Eu aveam doar "puf" pe brate si l-am epilat cu ceara, la salon, fiindca ma deranja.E pur si simplu un capriciu, ma face sa ma simt mai bine.happy
Succes!

| AlexandraCroft a răspuns:

Este o idee foarte buna, in special pentru fetele cu par mai mult pe brate sau in alte parti ale corpului.Iti sugerez epilatorul de la Braun Silk-Epil este foarte bun, poti indeparta firele de par nedorite ce te fac sa te simti inconfortabil.Vei obtine rezultate foarte bune -piele fina care dureaza pana la patru saptamani.La prima utilizare,aceatsa metoda poate fi dureroasa dar foarte putin, si prezinta un beneficiu de indepartare a parului de la radacina, dar aparatul este prevazut cu accesorii pentru atenuarea durerii.

| annna a răspuns:

Eu cred ca epilarea pe maini este o idee f buna deoarece parul de pe ele arata inesteticwinking...succes!

| Adry05 a răspuns:

Buna!
Nu vad ce ar putea sa fie rau. Daca tu vrei sa o faci, nu am nimic impotriva.
O zi buna!

| Madda a răspuns:

Eu sunt de acord.
~Dar este recomandat epilarea cu cearahappy
~Nu cu lama!
happy

| deea_7942 a răspuns:

Eu azi m-am epilat pe maini. de obicei ma iritam un pic dar cosmeticiana mi-a zis sa-mi tamponez pielea cu otet (dupa ce m-a epilat) si vad ca mi-a trecut destul de mult iritatia. Un brat epilat se vede mult mai bine, mai estetic. Pe mine m-a facut cu ceara rece.

| KarmaChameleon a răspuns:

Salut! Eu personal nu am nimic impotriva epilarii pe brate, pentru ca sunt si fete pe care mama natura le-a inzestrat cu un par mai inchis la culoare si pe brate arata inestetic. Daca vrei sa o faci, ai toata sustinerea mealaughing:X.Numai bine!

| dalia_7907 a răspuns:

Personal nu sunt de acord.o colega s-a epilat pe maini si s-a iritat desul de urat...acum depinde.

| mihaela_6858 a răspuns:

In primul rand daca esti sensibila s-ar putea sa te iriti, in al doilea rand s-ar putea sa iti creasca mai mult...dar daca tu ai incredere in tine incearca.iti urez mult succeswinking