| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre epilarea zonei genitale?
O faceti? de ce?

6 răspunsuri:
lolita
| lolita a răspuns:

Cred ca toate persoanele ar trebui sa se depileze, in primul rand pentru igiena, si in al doilea rand pentru estetica, si ar mai fi ceva dar nu stiu cati ani ai laughing

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Pentru igiena.

| julieta a răspuns:

O parere foarte buna.nu cred ca as putea sta ne epilata, nici nu ma pot imagina .cred ca acest lucru difera de la o persoana la alta.atat timp cat te respectii pe tine insusi faci ceea ce e mai bine pentru igiena ta intima si nu numai...

| Sylx a răspuns:

Pai o faci in primul rind pentru igiena asa cum au zis si ceilalti. Exista o serie de paraziti care se pot stabili in zona pubiana. ai auzit de de paduchi si alti paraziti care pot "coabita" cu tine fara probleme in zona organelor genitale, si in plus ca nu este tocmai estetic... cam asta ar fi "incovenientele".

| Dmonik a răspuns:

Sigur ca da, pentru ca asa m-am obisnuit! Nu cred ca as putea sa nu ma epilez. E igienic si confortabil.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Wow! ce intreabare! clar ca ma epilez, nu cred ca as putea sta asa...brrr,ma scutura frigul doar cand imi imaginez, ma gandesc in primul rand la igiena. Oricum, asta e o chestie de gusturi, chiar sunt persoane care nu se epileaza, am auzit chestia asta.