| Inela a întrebat:

Buna fetelor! happy
Ce preferati pentru epilarea picioarelor- aparatul de ras sau crema depilatoare? Care sunt avantajele si dezavantajele fiecareia si pe care o preferati?winking

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Momentan folosesc crema depilatorie
*lasa pielea catifelata
*nu lasa iritatii(dar trebuie sa-ti faci un mic test pentru a vedea daca esti alergic inainte de prima utilizare a unui anumite marci de produs)
*tine aproximativ 3 saptamani

| Brunette67 a răspuns:

Amandoua au acelasi dezavantaj : indesesc parul. Avantajul este că nu te doare nimic, euprefer sa mă epilez cu epilatorul si pot spune că sunt mandra. Parul nu mai creste repede, nu mai este des. Adevarat, doare tare la inceput, dar cu timpul de obisnuiesti.

| Catacombe a răspuns:

Epilarea cu ceara este cea mai buna, doar ca este mai dureroasa. Eu prefer epilatorul pentru ca se foloseste repede si e la indemana. Si crema depilatoare, doar ca aici trebuie sa astepti cateva minute a intre crema etc.
Ma depilez cu epilatorul si dupa ma dau cu crema hidratanta si nu am nici o problema. Funda?

| Janin a răspuns:

Fiecare metoda de epilare are avantaje si dezavantaje.
Epilatorul - smulge firul de par din radacina, firele vor creste sub piele si te poti irita nu mai vb de timpul pierdut pentru a te epila.
Ceara- trebuie sa te epilezi din 2 in 2 saptamani asta in cel mai bun caz.
Aparatul de ras- din 2 in 2 zile.
asa ca mai ramane epilarea definitiva unde te duci o data pe luna si rezultate vor fi pe termen lung. Bafta!

| madalinanadreea25 a răspuns:

Eu una prefer crema depilatoare deoarece este mai buna in plus cu apartul te poti taia...

| Marya52 a răspuns:

Pai aparatul de ras este mai bun deoarece extreage parul din radacini desi este putin dureros, pe cand cu crema trebuie aproape in fiecare seara sa te epilezi. Eu prefer aparatul de ras. Funditz pliz